Wiadomości
Bożonarodzeniowych jarmarków na Pomorzu w tym roku nie zabraknie (Fot. Facebook/Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk)

poniedziałek,

06 grudnia 2021

07:08

Jarmarki bożonarodzeniowe na Pomorzu. Sprawdź, gdzie w regionie przygotowano świąteczne atrakcje

Na Pomorzu działa coraz więcej bożonarodzeniowych jarmarków. Tegoroczny w Gdańsku otwarty jest od drugiej połowy listopada, a w piątek rozpoczął się jarmark w Gdyni. Miejsc, gdzie można skosztować świątecznych atrakcji nie brakuje.

- Wejherowo zaprasza na Plac Jakuba Wejhera od 10 grudnia. Tczew będzie gościł chętnych 11 i 12 grudnia przy ulicy 30 stycznia 4. Tam mieści się siedziba główna Fabryki Sztuk. W Bytowie można odwiedzić Plac Kardynała Wyszyńskiego, czyli tzw. rynek. W Słupsku miejscem spotkań jest ulica Nowobramska. Chojnice zapraszają na Stary Rynek, tak samo będzie w Pucku. W Owidzu zaś mamy jarmark w Grodzisku - wylicza Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W minioną sobotę i niedzielę można było wybrać się na jarmark dzielnicowy na gdańską Orunię. W nadchodzący weekend podobny zorganizują Piecki Migowo.

LISTA ŚWIĄTECZNYCH "PUNKTÓW" NA POMORZU:

Świąteczny klimat będzie można poczuć w wielu miejscach regionu. Bożonarodzeniowych jarmarków w tym roku nie zabraknie. Gdzie warto zajrzeć? Poniżej zamieszczamy listę tegorocznych wydarzeń świątecznych na Pomorzu.

GDAŃSK:

Jarmark Bożonarodzeniowy 19 listopada - 24 grudnia

Jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie powrócił w tradycyjnej odsłonie i jak zawsze z atrakcyjnymi nowinkami. W samym centrum Gdańska rozbłysły miliony światełek, a przechodnie delektować się mogą smakowitymi przysmakami. W tym roku charakterystyczne domki zlokalizowane są nie tylko na Targu Węglowym, ale również przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego oraz w tunelu z Targu Węglowego do Forum Gdańsk. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie bozonarodzeniowy.pl.

 

 

Świąteczny Jarmark Dzielnicowy

11-12 grudnia - Gdańsk Piecki Migowo.

GDYNIA:

Jarmark Świąteczny 4-30 grudnia

Druga edycja bożonarodzeniowej imprezy w Gdyni. Plac Grunwaldzki ponownie zmienił się w magiczne, kolorowe miasteczko. Na najmłodszych czekał gość specjalny - święty Mikołaj, a w muszli koncertowej pojawią się artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i ze szkoły muzycznej. Z kolei dla dorosłych wizyta na jarmarku to znakomita okazja, aby skosztować świątecznych przysmaków i zrobić prezenty pod choinkę.

CHOJNICE:

Jarmark Bożonarodzeniowy 10-12 grudnia 2021

Chojnicki rynek pełen świątecznych akcentów. W atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, przy dźwiękach kolęd, mieszkańcy miasta będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy, obejrzeć jasełka, skosztować świątecznych potraw.

KWIDZYN:

Jarmark Bożonarodzeniowy 18-19 grudnia

II edycja wydarzenia odbędzie się na placu pod teatrem. Ręcznie wyrabiane stroiki, ozdoby choinkowe, rozgrzewające napoje, pierogi, świąteczne ciasta będą czekać na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kwidzynie. Przygotowano także cykl koncertów, bajek oraz innych atrakcji, które dodatkowo umilą spacery między stoiskami.

 

PRUSZCZ GDAŃSKI:

Jarmark Bożonarodzeniowy 18-19 grudnia

Jarmark zorganizowany zostanie w Faktorii Handlowej. Wśród atrakcji: stoiska rzemieślników, stoiska gastronomiczne, fotobudka, animacje dla dzieci oraz występy artystyczne. Będzie można również spotkać świętego Mikołaja. Wstęp na teren Faktorii Handlowej podczas Jarmarku kosztuje 1 zł.

SŁUPSK:

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy 16-21 grudnia

Ulica Nowobramska wypełni się domkami z artykułami świątecznymi. Nie zabraknie producentów wyrobów spożywczych, rękodzielników oraz artystów oferujących najróżniejsze bożonarodzeniowe ciekawostki.

TCZEW:

Jarmark Bożonarodzeniowy 11-12 grudnia

W Fabryce Sztuk przygotowane zostaną stragany, konkursy, pokazy kuglarskie, wizyta Świętego Mikołaja, a muzykę na żywo zapewnią Kociewska Orkiestra Dęta "Torpeda", Młodzieżowy Chór Juventus oraz chóry Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Dokładny plan wydarzenia można znaleźć --> TUTAJ.

USTKA:

Uliczny Kiermasz Świąteczny 3-5, 10-12, 17-19 grudnia

To będzie już ósma edycja. Jak zawsze pojawią się stoiska z rękodziełem i domowymi przysmakami. Na placu Dąbrowskiego będzie także choinka oraz dużo świątecznej atmosfery.

WEJHEROWO:

Jarmark Bożonarodzeniowy 10-23 grudnia

Świąteczne dekoracje, dźwięki kolęd, smakowite zapachy i jedyna taka atmosfera w roku - tak będzie wyglądał tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie. Tamtejszy rynek od 10 do 23 grudnia zamieni się w świąteczne miasteczko. To już ósma edycja tego wydarzenia w mieście.

 

pb