Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska)

niedziela,

05 grudnia 2021

12:46

Wypadek na trasie parady "Mikołajów na Motocyklach". Uczestnik nie utrzymał jednośladu i wjechał w grupę ludzi

Do groźnego zdarzenia doszło tuż przed finałem wydarzenia "Mikołaje na Motocyklach". Na Skwerze Kościuszki w Gdyni jeden z uczestników parady wjechał w grupę ludzi. 42-letnia gdynianka została ranna.

Na filmiku, udostępnionym na fanpage'u facebookowym Gdynia 112 widać, jak jeden z motocyklistów, chcąc pomachać do dzieci, nie utrzymał maszyny. Potrącił drugiego uczestnika przejazdu, a później z dużą prędkością wjechał w grupę osób stojących na chodniku.

 

Jedna z kobiet z urazem głowy została zabrana karetką do szpitala. W akcji brał udział śmigłowiec LPR, ale ostatecznie odleciał pusty.

Jak poinformowała podkomisarz Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, na miejscu są policjanci, którzy ustalają, dlaczego doszło do wypadku. Na razie wiadomo, że motocykliści byli trzeźwi.

AKTUALIZACJA, 16:35

Ofiara wypadku zgłosiła się do administratorów fanpage'a Gdynia 112 na Facebooku, by przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy udzielali jej pomocy.

- Obecność śmigłowca na miejscu zdarzenia była podyktowana brakiem wolnych karetek. W chwili obecnej poszkodowana kobieta czuje się dobrze, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - czytamy we wpisie.

 

Kochani Gdynianie! Zgłosiła się do nas Pani Dagmara. Ofiara dzisiejszego wypadku z udziałem motocyklowych...

Opublikowany przez Gdynia 112 Niedziela, 5 grudnia 2021

 

Grzegorz Armatowski/mk