Wiadomości
(Fot. Pixabay)

środa,

01 grudnia 2021

10:53

Prawie cztery miliony złotych na edukację w gminie Starogard Gdański. Będą nowe miejsca w przedszkolu w Rokocinie

Ponad sto nowych miejsc przedszkolnych utworzonych zostanie w przedszkolu w Rokocinie. Na rozwój edukacji najmłodszych gmina Starogard Gdański otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na zakup pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu.

Na realizację projektu "Nowe wyzwanie - edukacja przedszkolna szansą na poprawę jakości edukacji w Gminie Starogard Gdański" przyznano 3 898 071 zł dotacji ze środków Unii Europejskiej.


- Gmina zakończyła konkurs z drugim miejscem na liście, więc otrzymaliśmy bardzo dużo punktów za nasz projekt - mówi wójt Magdalena Forc-Cherek. - Pozyskane środki przeznaczymy na wyposażenie przedszkola w Rokocinie i przygotowanie tam nowych miejsc edukacji - dodaje.

Z MYŚLĄ O INTEGRACJI

W placówce w Rokocinie powstanie łącznie 125 miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy. Co ważne, przedszkole będzie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

- Pieniądze będą również przeznaczone na utrzymanie przez rok bieżącej działalności przedszkola - zaznacza wójt gminy Starogard Gdański. Magdalena Forc-Cherek dodaje, że przewidywane są też zajęcia dodatkowe dla dzieci w części pozostałych placówek, działających na terenie gminy.

DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

"Nowe wyzwanie" obejmuje także m.in. wsparcie towarzyszące w postaci pracy środowiskowej z opiekunami dzieci na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie wpływu edukacji przedszkolnej na rozwój dziecka. W projekt zaangażowane są też instytucje pomocy i integracji społecznej. W planach nie zabrakło szkoleń i kursów dla nauczycieli edukacji przedszkolnej.

Projekt będzie realizowany do 2023 roku.

 

Hanna Brzezińska/ua