Wiadomości
(Fot. Facebook/UCK)

wtorek,

30 listopada 2021

18:49

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje od 1 grudnia wszystkie przyjęcia planowe. Które procedury będą nadal wykonywane?

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne poinformowało, że w związku z podwyższonym ryzykiem transmisji koronawirusa w województwie pomorskim od 1 grudnia w szpitalu wstrzymane zostaną wszystkie przyjęcia planowe.

Jak przekazano, decyzja obowiązuje do odwołania. Wprowadzono jednak wyjątki.

NIEKTÓRE PROCEDURY BĘDĄ WYKONYWANE

Decyzją szpitala nie zostaną wstrzymane przyjęcia planowe w klinikach: pediatrycznych, Onkologii i Radioterapii, Hematologii Transplantologii, a także Położnictwa i Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej.

W dalszym ciągu odbywać się będą także zaplanowane procedury transplantacyjne, onkologiczne, endoprotetyczne, realizowane u dzieci oraz udzielane w trybie leczenia jednego dnia. Nadal wykonywane będą też procedury konieczne ze wskazań życiowych, jednak w tym przypadku konieczne będzie uzyskanie zgody dyrektora do spraw lecznictwa. 

50 NOWYCH ŁÓŻEK COVIDOWYCH

Wojewoda pomorski wydał decyzję o natychmiastowym przekształceniu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 50 dodatkowych łóżek w łóżka covidowe. Z tego powodu UCK początkowo chciało wstrzymać działanie Klinicznego Oddziału Ratunkowego, ale ostatecznie zdecydowano się go utrzymać, o ile napływ pacjentów z COVID-19 nie przekroczy założonych możliwości przyjęciowych Centrum.

Bez zakłóceń w dalszym ciągu wykonywane będą badania w Zakładzie Radiologii, takie jak USG oraz tomografia komputerowa. Wciąż planowo odbywać się będą również wizyty w poradniach.

 

ua