Wiadomości
(fot. gdynia.pl/Michał Puszczewicz)

wtorek,

30 listopada 2021

22:48

Gdynia stawia na sprawdzony przed rokiem system iluminacji świątecznych. Gdzie i kiedy pojawią się ozdoby?

Biało-niebieskie żagle, przestrzenne stożki czy specjalne kule w parkach i na skwerach. W piątek 4 grudnia w Gdyni rozbłysną świąteczne iluminacje. Włączone zostaną wraz z oświetleniem miejskim.

W sumie świąteczny nastrój zagwarantować ma ponad 100 tysięcy lampek ledowych w samym Śródmieściu, ale ozdób nie zabraknie też w innych częściach miasta. W porównaniu do poprzednich lat tym razem miasto nie zakupiło nowych elementów wystroju.

TRADYCYJNE I DOBRZE ZNANE OZDOBY

- Generalnie zdecydowaliśmy się utrzymać system iluminacji sprzed roku, który się sprawdził - mówi Andrzej Ryński, wicedyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Tak więc na ul Świętojańskiej, oprócz lampek, pojawi się 160 choinek - żaglówek na słupach. Świąteczne ozdoby, niebieskie sznury świetlne, zawisną też na drzewach na ul. Starowiejskiej. Dekoracji nie zabraknie także na skwerze Kościuszki i tamtejszej fontannie, skwerze przy Teatrze Muzycznym czy na placu Grunwaldzkim i w wielu innych miejscach w centrum miasta - dodaje.

Świąteczne ozdoby w postaci znanych już mieszkańcom żagli witać będą też osoby wjeżdżające do Gdyni. Czyli na Obłużu, Pogórzu, w Chyloni czy Cisowej. Nie zabraknie też tradycyjnej choinki przed ratuszem. Ta, podobnie jak miejskie iluminacje, rozbłyśnie już w piątek.

KOSZT ŚWIĄTECZNYCH ILUMINACJI

Łącznie w tym roku świąteczne iluminacje kosztować będą budżet miasta ok. 370 tysięcy złotych. Podziwiać je będzie można do 2 lutego.


Marcin Lange/aka