Wiadomości

czwartek,

25 listopada 2021

19:04

Upamiętnienie ofiar Grudnia '70 przez IPN, miejskie grunty Sopotu i pakiet antyinflacyjny [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

Jak Instytut Pamięci Narodowej upamiętni m.in. tragiczną rocznicę mordu robotników w Grudniu '70? Czy Polacy potrafią jednoczyć się w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa państwa? O to Piotr Kubiak zapyta "Gościa Dnia Radia Gdańsk", którym będzie Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Początek rozmowy o godz. 8:30.


W "Samorządowym Piątku" radni Sopotu Aleksandra Gosk z Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego oraz Bartosz Łapiński z Prawa i Sprawiedliwości porozmawiają między innymi o miejskich gruntach. Sopot otrzymał działki od Gdańska w ramach rekompensaty za tereny oddane pod budowę Ergo Areny. Teraz je odsprzeda bez przetargu i z bonifikatą, mimo że Gdańsk zaniżył ich wartość, zmieniając plan zagospodarowania przestrzennego. Radni podyskutują także o założeniach budżetu Sopotu na 2022 rok. Na spotkanie kilka minut po godz. 9:00 zaprasza Joanna Stankiewicz.


Pakiet antyinflacyjny - jakie mogą być skutki tej regulacji? To wystarczy, by zahamować inflację? Czy od nowego roku grozi nam tsunami zwolnień na wypalenie zawodowe? Te kwestie poruszymy programie "Ludzie i Pieniądze". Gośćmi Iwony Wysockiej będą Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego i Cezary Maciołek, prezes Grupy Progres. Pierwsze pytania punktualnie o godz. 9:30.


"Studio Polityka" rozpocznie się kilka minut po godz. 11:00. Jarosław Popek i Piotr Kubiak porozmawiają o bieżących sprawach politycznych z Markiem Formelą z "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl oraz Andrzejem Potockim z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl.


Zbliżają się andrzejki, które z reguły świętują wszyscy, nie tylko Andrzejowie. W związku z tym w audycji "Gotuj się na Weekend" będziemy mieli kilka propozycji kulinarnych na spotkanie towarzyskie w kameralnym gronie. Ewelina Potocka odwiedzi restaurację Spożywczy Food and Drinks w Gdańsku. Jej gośćmi będą szef Marcin Gładczuk i właściciel lokalu Aleksander Brzuskiewicz. Do radiowego stołu nakryjemy o 13:20.


W wiadomościach regionalnych o 14:30 sprawdzimy sytuację na Kaszubach Południowych.

 

pb

_