Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Marta Włodarczyk)

czwartek,

25 listopada 2021

15:05

Kartka dla służb strzegących granicy polsko białoruskiej. Poczta Polska przyłącza się do akcji "Murem za polskim mundurem"

Poczta Polska dołączyła do akcji "Murem za polskim mundurem", która ma wspierać służby mundurowe strzegące granicy polsko-białoruskiej. Na terenie kraju każdy może przekazać pracownikom obiektu kartki lub własnoręcznie stworzone laurki. Wrzucać je będzie można do specjalnych pojemników, które zostaną umieszczone na terenie placówek pocztowych.

- Poczta Polska, jako firma odpowiedzialna społecznie i od wieków zajmująca się przekazywaniem informacji, chce wspierać w ten szczególny sposób tych, którzy strzegą naszych granic, ale także pomóc wszystkim Polakom, którzy chcieliby przekazać swoje wyrazy otuchy i wsparcia dla policjantów, żołnierzy oraz pograniczników strzegących granicy polsko-białoruskiej - wyjaśnia Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.


ORGANIZACJA AKCJI

Jak dodaje rzecznik prasowy, na kartkach nie należy naklejać znaczków. Zamiast adresu widnieć ma napis "Obrońcom granicy". Można także wskazać konkretną osobę lub nazwę jednostki, do której ma być doręczona kartka. Ważne jest, aby kartki i laurki nie były zamknięte w kopertach.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji. Widzimy w mediach społecznościowych, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem - mówi Justyna Siwek.

UDZIAŁ GDAŃSZCZAN

Mieszkańcy Gdańska wspierają akcję i są zadowoleni z jej organizacji.

- Jestem za tym, żeby wspierać służby dlatego, że bronią nas, naszego kraju, całej Europy. Oni i ich rodziny bezpośrednio się poświęcają - wyjaśnia mieszkanka Gdańska.

Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę wysyłania kartek czy ich wielkość. Poczta Polska planuje także wydać i udostępnić elektronicznie specjalny album z przesłanymi pracami jako podsumowanie akcji.


Marta Włodarczyk/ua