Wiadomości
(graf. Radio Gdańsk)

środa,

24 listopada 2021

16:30

"Od Nazaretu do Betlejem". Zapraszamy na cykl adwentowych audycji w Radiu Gdańsk

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Aby lepiej przygotować się do tego wyjątkowego czasu, zapraszamy do wędrówki, podczas której będzie można odwiedzić wiele miejsc związanych z przyjściem Mesjasza na świat.

W czasie trwania adwentu wraz Andrzejem Urbańskim i księdzem dr. Piotrem Przyborkiem, biblistą i założycielem Szkoły Biblijnej w Gdańsku, wędrować będziemy po najważniejszych miejscach Ziemi Świętej. Zaczniemy od Nazaret, czyli miejsca w którym - zgodnie z tradycją - Anioł Gabriel przekazał Najświętszej Maryi Pannie nowinę: że pocznie i narodzi Mesjasza. Skończymy zaś na Betlejem - miejscu narodzin Zbawiciela Świata.


Zajrzymy także nad jezioro Genezaret, przejdziemy wzdłuż rzeki Jordan, odwiedzimy Jerozolimę i Cezareę Nadmorską. Po drodze w sposób symboliczny spotkamy najważniejsze postaci tego okresu.

Tegoroczne spotkania adwentowe będą okazja do uświadomienia sobie wartości płynących z chrześcijaństwa, a szczególnie chrześcijańskiej nadziei. Adwentowe rekolekcje Radia Gdańsk to okazja do postawienia sobie również pytań o przyjście Zbawiciela w czasach ostatecznych, a także w symbolicznym wymiarze podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do słuchania we wtorki i czwartki po godz. 12:15 oraz w niedziele o 9:30. Pierwszą audycje będzie można wysłuchać we wtorek, 30 listopada, natomiast ostatnią z tegorocznego cyklu – w Wigilię (będzie to wydanie specjalne). Zaprasza Andrzej Urbański.


raf