Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

wtorek,

23 listopada 2021

12:13

Mieli zaatakować przechodnia, pobić go, a potem okraść. Podejrzani o brutalny napad na Przymorzu zatrzymani

Gdańska policja zatrzymała podejrzanych o brutalny napad na przechodnia na Przymorzu. Do zajścia doszło w poprzednią niedzielę. Napastnicy mieli przewrócić 32-latka na ziemię, pobić go metalowym przedmiotem i okrać. Mężczyzna stracił laptopa i 800 złotych.

Mundurowi od razu zajęli się sprawą, wytypowali i zatrzymali podejrzanych - mówi podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

ZATRZYMANO DWÓCH SPRAWCÓW

- Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce zdarzenia i dokładnie sprawdzili ten rejon. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy monitoring, zdobyli i przeanalizowali wiele informacji. W czwartek w jednym z mieszkań we Wrzeszczu został zatrzymany pierwszy ze sprawców tego przestępstwa, 45-latek z Gdańska - wyjaśnia Magdalena Ciska.

- Dzień później na jednej z ulic Jasienia kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 24-letniego gdańszczanina, drugiego z napastników. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Podczas czynności w tej sprawie kryminalni w samochodzie jednego ze sprawców znaleźli i zabezpieczyli torbę od skradzionego laptopa – dodaje policjantka.

Obaj podejrzani w prokuraturze usłyszeli zarzut rozboju. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im 12 lat więzienia.

 

Grzegorz Armatowski/ua