Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

wtorek,

23 listopada 2021

12:45

Podejrzany o zabójstwo na Żabiance aresztowany. Ale nie działał sam. Policja publikuje wizerunek jego wspólnika

Podejrzany o zabójstwo bezdomnego w Gdańsku Żabiance nie działał sam. Policja ustaliła już nazwisko jego wspólnika i prosi o pomoc w jego odnalezieniu.

W sobotę rano w wiacie śmietnikowej przy Pomorskiej znaleziono ciało nieustalonego na razie mężczyzny. Miał ranę ciętą na szyi i ślady pobicia. Do sprawy zatrzymano 47-latka, który także jest bezdomnym. Usłyszał zarzut zabójstwa i trafił do aresztu. Poszukiwany jest też jego znajomy.

- To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną. Dzielnicowi oraz kryminalni z rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz jego sprawców. Podczas pracy kryminalni zdobyli oraz sprawdzili wiele poszlak i bardzo szybko ustalili, że ofiara i sprawcy, znali się i to osoby ze środowiska bezdomnych. Sąd zdecydował o aresztowaniu 47-latka, pierwszego podejrzanego. Drugi podejrzewany nadal jest poszukiwany, ale policjanci ustalili już jego tożsamość - mówi aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Gdańsk-Areszt dla sprawcy zabójstwa. Policjanci szukają jeszcze jednej osoby


Za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl. 

 

Grzegorz Armatowski/mk