Wiadomości
(Fot. Pixabay)

wtorek,

23 listopada 2021

14:48

Poczta Polska chce zatrudnić dodatkowych kierowców i pracowników sortowni. By przed świętami paczki dotarły na czas

Poczta Polska chce zatrudnić około półtora tysiąca pracowników sortowni oraz kierowców, którzy pomogą zapewnić terminowe doręczanie przesyłek przed świętami i w związku z Black Friday - podała firma. Brakuje między innymi kierowców, rozwożących paczki z sortowni w Gdyni.

Poczta Polska spodziewa się, że podczas najbliższego okresu świątecznego wzrost na usługi kurierskie wzrośnie o co najmniej 60 proc. w porównaniu do wcześniejszych miesięcy. Firma przygotowuje się, by obsłużyć nawet dwa razy więcej przesyłek, niż robi to przeciętnie w ciągu roku.

OFERTA UMOWY ZLECENIA

- Poczta Polska zamierza zatrudnić ok. 1500 pracowników do pracy w sortowniach oraz kierowców. W ramach kampanii rekrutacyjnej nasza firma oferuje umowy zlecenia - wskazała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Oferta dotyczy przede wszystkim osób, które chciałyby podreperować swój budżet przed świętami. Chętni nie muszą zmieniać stałego miejsca zatrudniania. Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Jedynie od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Oferta ma dotyczyć pracy do końca roku, ale istnieje możliwość przedłużenia współpracy.

POSZUKIWANI KIEROWCY W GDYNI

Pracownicy pocztowych sortowni przesyłek poszukiwani są przede wszystkim w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach, a kierowcy w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach i Łodzi.

Jak podano, stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji. Dla kierowców pojazdów do 3,5 t wynoszą od 19 do 24 zł za godzinę, dla kierowców pojazdów o wadze powyżej 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę, natomiast dla pracowników sortowni od 18,50 do 24 zł za godzinę.

 

PAP/ua