Wiadomości
(fot. Pixabay)

środa,

17 listopada 2021

20:38

W ciągu tygodnia rząd przedstawi konkrety pakietu antyinflacyjnego. Wsparcie może uzyskać ponad 2,6 miliona osób

W ciągu tygodnia rząd przedstawi konkretne postulaty pakietu antyinflacyjnego - zapowiedział w środę w Sejmie wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Patkowski występował na mównicy w związku z wnioskiem o przedstawienie informacji bieżącej w sprawie ubożenia społeczeństwa na skutek wzrostu cen i braku równoważącego go wzrostu dochodów.

"DLA UBOGICH ENERGETYCZNIE I POLSKICH RODZIN"

- W ciągu tygodnia rząd i premier Morawiecki przedstawi konkretne postulaty 'tarczy inflacyjnej'. Pakiet osłonowy dla Polaków zarówno tych ubogich energetycznie, jak i milionów polskich rodzin - powiedział wiceminister finansów.

Celem pakietu, ma być złagodzenie skutków wzrostu cen energii.

WSPARCIE DLA PONAD 2,6 MLN OSÓB

Minister klimatu Anna Moskwa mówiła na początku listopada, że taki pakiet jest gotowy, ruszy od kolejnego roku. - Całą grupę osób, które tego wsparcia potrzebują, nazywamy odbiorcami wrażliwymi. To emeryci, renciści, osoby, które funkcjonują na co dzień w systemie wsparcia finansowego niższych dochodów - oświadczyła Moskwa.

Dodała, że w tym ujęciu wsparcie może uzyskać ok. 2,6 mln osób, ale sytuacja jest cały czas analizowana i do pakietu kwalifikowane są kolejne grupy.

Jak informował wcześniej Patkowski w wywiadzie radiowym, wsparcie dla odbiorców wrażliwych będzie miało formę "bonu energetycznego".

 

PAP/mm