Wiadomości
W uroczystości rozdania promes dla beneficjentów uczestniczyli m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała (Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku)

środa,

27 października 2021

21:40

Nowe centrum kulturalne powstanie w stolicy Kociewia. Ponad 26 milionów złotych na inwestycję z Polskiego Ładu

Nowe centrum kulturalne powstanie w Starogardzie Gdańskim. Placówka w stolicy Kociewia będzie skupiać się nie tylko na promowaniu kultury regionalnej. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie w ramach rządowego funduszu Polski Ład.
Całkowity koszt budowy Centrum Kulturalnego "Kociewie" to 29 mln zł. Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych wynosi 26,1 mln.

- W ramach projektu ma powstać kompleks, w skład którego będzie wchodzić sala widowiskowa dla około tysiąca widzów, która umożliwi organizację koncertów, spektakli teatralnych czy projekcji filmów - mówi rzecznik prezydenta Starogardu Gdańskiego Magdalena Dalecka.

RÓWNIEŻ DLA TURYSTÓW

- Będzie też centrum konferencyjne z możliwością podziału na mniejsze przestrzenie oraz galeria z przeznaczeniem dla regionalnych artystów - dodaje.

W placówce znajdzie się też m.in. regionalny punkt informacji turystycznej czy miejsce na małą gastronomię. Ponadto projekt przewiduje budowę wewnętrznej drogi dojazdowej do kompleksu z parkingiem oraz zagospodarowanie terenu.

LIDER KOCIEWIA

- Dzięki tej inwestycji Starogard Gdański na pewno stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem do życia - zaznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak.

- Być może w przyszłości miano lidera Kociewia, do którego zobowiązuje nas fakt, że Starogard jest stolicą regionu, zaistnieje, dzięki temu właśnie kompleksowi, jeszcze bardziej, jeszcze wyraźniej i dobitniej - wyjaśnił.

Budowa Centrum Kulturalnego "Kociewie" rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku.
 
Hanna Brzezińska/pb