Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

wtorek,

26 października 2021

16:03

Jarosław Gowin spotkał się z pracodawcami w Żukowie. Prezes Porozumienia oceniał rządowy program Polski Ład

Niedawny rządowy koalicjant krytycznie wypowiada się o Polskim Ładzie. Prezes Porozumienia Jarosław Gowin spotkał się we wtorek w Żukowie z kaszubskimi pracodawcami. Ocenił, że rządowy program może być problemem dla firm.


- Byliśmy inicjatorami podniesienia kwoty wolnej od podatku, z naszej inicjatywy powstała też ulga dla klasy średniej - zaznaczył Jarosław Gowin. Dodał, że rząd nie zdecydował się na proponowane przez Porozumienie ulgi dla przedsiębiorców, a jedynie obniżył skalę podwyżek.

- I tak te podwyżki podatków dla przedsiębiorców będą bardzo wysokie, blisko 30 procent. W sytuacji takiej niepewności na rynkach, galopującej inflacji, gwałtownego, niekontrolowanego wzrostu cen energii i IV fali pandemii uważam, że podnoszenie podatku dla mikro, małych i średnich polskich, rodzinnych firm jest po prostu nieodpowiedzialnością... - ocenił.

DOFINANSOWANIA DLA 3 TYSIĘCY SAMORZĄDÓW

Tymczasem w poniedziałek rząd ogłosił listę prawie 3 tysięcy samorządów, które otrzymały dofinansowanie zadań w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. To łącznie 23 miliardy złotych. Na Pomorze trafiło 1,2 miliarda złotych - więcej >>> TUTAJ.

 

 

Sebastian Kwiatkowski/am