Wiadomości
Zaginiony Michał Kąkol (fot. archiwum prywatne, KMP Sopot)

wtorek,

26 października 2021

15:27

Trwają poszukiwania zaginionego chirurga onkologa. Prokuratura apeluje do mieszkańców Sopotu o filmy z monitoringów prywatnych

Prokuratura prosi o pomoc w poszukiwaniach zaginionego chirurga onkologa z Gdańska, Michała Kąkola. Z mężczyzną nie ma kontaktu od 10 dni. Ostatni raz widziany był w poprzednią sobotę wieczorem w Sopocie. Jak mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, śledczy mają już nagrania z miejskich kamer, ale pomocne mogą być też filmy z monitoringów prywatnych, stąd apel do właścicieli posesji w Sopocie. 

- W ramach prowadzonych na wcześniejszym etapie czynności poszukiwawczych, jak i obecnie, dla potrzeb śledztwa ustalono i zabezpieczono liczne zapisy monitoringów z obszaru objętego poszukiwaniami i przyjętą trasą, jaką mógł poruszać się zaginiony. Ustalono również, że na tym obszarze istnieją liczne monitoringi prywatne. Prokuratura i Policja zwraca się do właścicieli budynków oraz posesji usytuowanych od ul. Łokietka w Sopocie do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, dysponujących zapisami monitoringów od dnia 16 października 2021 roku godziny 22.00, o przekazywanie ich dla potrzeb prowadzonego śledztwa - mówi prokurator Wawryniuk.

 

GDZIE PRZEKAZYWAĆ ZAPISY Z KAMER?

 

Nagrania na płytach DVD lub pendrivach można przekazywać do wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Okopowej w Gdańsku. Śledztwo prowadzone jest w kierunku pozbawienia wolności mężczyzny. Nie oznacza to jednak, że do takiego przestępstwa doszło - to jedna z wielu hipotez. Taka kwalifikacja czynu często przyjmowana jest w przypadkach zaginięć, była stosowana choćby w sprawie Iwony Wieczorek.

Policja cały czas prowadzi poszukiwania mężczyzny. Odbywają się nie tylko w Trójmieście. Zdjęcia Michała Kąkola przekazano wszystkim komendom policji i straży granicznej w Polsce.

 

Grzegorz Armatowski/am