Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

niedziela,

24 października 2021

21:34

"Sen nocy letniej" na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni. Spektakl wystawiono w niedzielę specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk

W niedzielny wieczór w Teatrze Miejskim w Gdyni odbył się spektakl "Sen nocy letniej", wystawiony specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk. Zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie rozdawaliśmy od poniedziałku do piątku w ramach akcji "Kulturalny Weekend z Radiem Gdańsk".

Premiera "Snu nocy letniej" miała miejsce w sobotę 23 października. Sztuka spotkała się z wielkim uznaniem widzów, którzy nagrodzili aktorów ogromnymi owacjami. Dzień później słuchacze, którzy wygrali bilety w naszych radiowych konkursach, zyskali szansę, by obejrzeć spektakl wystawiony specjalnie dla nich. Łącznie rozdaliśmy 140 podwójnych zaproszeń.

 

"Sen nocy letniej" to adaptacja jednej z najbardziej znanych i lubianych komedii Williama Szekspira. Akcja sztuki umiejscowiona w realiach mitycznej Grecji obejmuje noc, w czasie której widzowie obserwują miłosne perypetie czworga młodych Ateńczyków, a także małżeński spór króla i królowej elfów. W spektaklu wyreżyserowanym przez Rafała Szumskiego można zobaczyć między innymi Weronikę Nawieśniak, grającą Hermię, oraz Macieja Wiznera w roli Demetriusza.

 

ua


Zobacz Galerię