Wiadomości
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego (Fot. Radio Gdańsk/Rafał Korbut)

sobota,

23 października 2021

20:45

Wybory szefów struktur powiatowych, wojewódzkich i przewodniczącego PO. Na Pomorzu Mieczysław Struk wygrał z Agnieszką Pomaską

Mieczysław Struk został nowym szefem pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. W sobotnich wyborach marszałek województwa pokonał posłankę PO Agnieszkę Pomaską. Na stanowisku zastąpił Sławomira Neumanna, który po dwóch kadencjach piastowania funkcji nie zdecydował się ubiegać o reelekcję.

- Trzeba zwrócić uwagę na Polskę powiatową - mówił o swoich planach w dniu rejestracji kandydatury Mieczysław Struk. - Trzeba przyciągnąć do siebie i przekonać część wspólnot lokalnych, które odeszły od Platformy Obywatelskiej i jej idei. Naszym celem jest, aby nie było takich miast, jak Malbork, Tczew czy Bytów, w których nie funkcjonuje biuro poselskie lub senatorskie PO. Czy nawet nie będzie koła PO, jak we wspomnianym Tczewie.

Kontrkandydatka Mieczysława Struka Agnieszka Pomaska pogratulowała mu zwycięstwa jeszcze przed zakończeniem wyborów

- Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych! – napisała Pomaska na Twitterze.

Szefem gdańskich struktur PO został Piotr Borawski. Dziś w PO odbywają się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych oraz przewodniczącego partii. Na Pomorzu uprawnionych do głosowania było ok. 2 tys. członków partii.


Marcin Lange/raf