Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

21 października 2021

19:54

Wybory w szeregach PO, sytuacja finansowa Gdyni oraz koniec obchodzenia przepisów o zakazie handlu w niedzielę [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

W najbliższą sobotę odbędą się wybory w Platformie Obywatelskiej. Co po nich zmieni się w partii? Między innymi to pytanie Jarosław Popek zada "Gościowi Dnia Radia Gdańsk", którym będzie Leszek Czarnobaj, senator Koalicji Obywatelskiej. Początek rozmowy punktualnie o godz. 8:30.Gdynia podwyższa czynsze w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Mieszkańcy już dostają pisma. Dla niektórych wzrost wyniesie nawet 100 proc. Opozycja twierdzi, że w ten sposób miasto chce załatać dziurę budżetową. Urząd ma zaciągnąć także kolejny długoterminowy kredyt. Jaka jest sytuacja finansowa Gdyni? Podyskutujemy o tym w "Samorządowym Piątku" z Markiem Dudzińskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości, oraz Marcinem Wołkiem, radnym Samorządności Wojciecha Szczurka, wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Na spotkanie kilka minut po 9:00 zaprasza Joanna Stankiewicz.Sklep spożywczy a może placówka pocztowa? Czy nowelizacja ustawy o handlu w niedzielę i święta podpisana przez prezydenta ukróci obchodzenie przepisów przez sklepy? Rurociągi zamiast czołgów. Czy ograniczenie dostaw rosyjskiego gazu do Europy oznacza początek wojny gospodarczej? Czy jesteśmy na nią przygotowani i czy wspólnota w tej kwestii będzie mówić jednym głosem? O opinię na te tematy Michał Pacześniak zapyta Marka Lewandowskiego, rzecznika "Solidarności", oraz dr. Dariusza Wieczorka z Uniwersytetu Gdańskiego. Audycja "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk rozpocznie się punktualnie o 9:30.W "Studiu Polityka" bieżące wydarzenia na arenie krajowej i międzynarodowej Jarosław Popek i Piotr Kubiak będą komentować wspólnie z Markiem Formelą z "Gazety Gdańskiej" i portalu Wybrzeże24.pl oraz Andrzejem Potockim z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl. Gościem specjalnym audycji będzie Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". Polityczne podsumowanie tygodnia rozpocznie się kilka minut po godz. 11:00.Jak jadamy w domu? Jak jadamy w pracy? Jak nasze nawyki żywieniowe zmieniła pandemia? Na te pytania odpowiedzi poszukamy po 13:20 w programie "Gotuj się na Weekend". Gośćmi Eweliny Potockiej będą dietetyczki Viola Urban i dr Aleksandra Nowicka-Jasztal.Po 14:30 w "Wiadomościach regionalnych" nasi reporterzy zajrzą na Kaszuby Południowe.


 

O godz. 17:00 w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk czas na kolejne spotkanie z cyklu "Mistrz i Uczeń". Tym razem naszymi gośćmi będą Bogusław Kaczmarek i Marcin Kaczmarek, czyli legendy gdańskiego futbolu. Tomasz Galiński porozmawia z nimi o relacji ojca i syna - z piłką nożną w tle. Rozmowę będzie można także oglądać na żywo na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku Radia Gdańsk i akcji Pomorze Biega i Pomaga. Więcej o spotkaniu >>> TUTAJ.

 

pb

_