Wiadomości
(Fot. Pixabay)

czwartek,

21 października 2021

13:12

Dwoje seniorów straciło kilkadziesiąt tysięcy. Zostali oszukani metodą "na pracownika wodociągów"

Policja ostrzega przed krążącymi po Gdańsku fałszywymi pracownikami wodociągów. Oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodociągowej w ostatnich dniach ukradli dwojgu seniorów kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, apeluje o zachowanie czujności oraz rozsądek podczas wpuszczania do mieszkań obcych osób.

- To mogą być złodzieje, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów, dostawców energii czy pracowników administracji - dodaje.

ZŁODZIEJE WMÓWILI SENIORCE, ŻE JEST AWARIA

Niedawno 75-letnia mieszkanka Żabianki wpuściła do mieszkania kobietę i mężczyznę, podających się za pracowników wodociągów. Przestępcy okłamali ją, że w budynku jest awaria i muszą go sprawdzić. Wizyta złodziei trwała krótko, a po jej zakończeniu 75-latka zauważyła, że zginęły jej oszczędności - łącznie kilkanaście tysięcy złotych.

Kolejny przypadek miał miejsce na Stogach. Do 93-latka zapukały dwie kobiety oraz mężczyzna, a on wpuścił ich do mieszkania. Sprawcy odwrócili uwagę seniora i ukradli mu kilkadziesiąt tysięcy złotych.

POLICJA APELUJE O SPRAWDZANIE RZEKOMYCH FACHOWCÓW

Policja prosi o sprawdzanie osób podających się za pracowników firm lub administracji. Zwykle jednym telefonem można ustrzec się przed kradzieżą. Najważniejsze jest jednak, żeby nie wpuszczać obcych osób do mieszkania.

PAP/MarWer