Wiadomości
(fot. 400mm.pl/Wojciech Figurski)

wtorek,

19 października 2021

17:30

Legendarne nazwisko "Mistrza i Ucznia". Bogusław i Marcin Kaczmarkowie gośćmi kolejnego spotkania

W cyklu "Mistrz i Uczeń" tym razem porozmawiamy o piłce nożnej - i to tej w wydaniu ekstraklasowym, a zarazem... rodzinnym. Gośćmi Tomasza Galińskiego będą znani trenerzy, ojciec i syn, Bogusław i Marcin Kaczmarkowie.
"Mistrz i Uczeń" to cykl spotkań w ramach naszej akcji "Pomorze Biega i Pomaga". Raz w miesiącu Tomek Galiński rozmawia z ludźmi, których połączyła wspólna pasja lub cel. Będzie więc Mistrz, czyli mentor, trener, lider, oraz jego Uczeń - zawodnik, słuchacz, naśladowca.

Naszymi gośćmi są ludzie, którzy uprawiają różne formy aktywności: wspinają się w górach, nurkują, skaczą ze spadochronem lub biegają po pustyniach, na biegunach czy w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Tym razem porozmawiamy o futbolu.

KACZMAREK - HISTORYCZNE NAZWISKO GDAŃSKIEGO FUTBOLU

Bogusław "Bobo" Kaczmarek był piłkarzem m.in. MRKS-u Gdańsk, Polonii Gdańsk, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, fińskiego Rovaniemi PS, szwedzkiego Östärtelje IF oraz amerykańskiego Pittsburgh Spirit. Pracę trenerską rozpoczął w 1984 od stanowiska szkoleniowca drużyny juniorów Lechii Gdańsk oraz asystenta trenera drużyny seniorów. Największe sukcesy odniósł jako szkoleniowiec Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W 2003 wywalczył z tą drużyną wicemistrzostwo Polski. W lipcu 2006 znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jako współpracownik selekcjonera Leo Beenhakkera. Potrafi odkrywać talenty piłkarskie. Pod jego opieką swoją karierę rozwijali tacy zawodnicy, jak Sylwester Czereszewski, Tomasz Sokołowski, Jerzy Dudek, Grzegorz Rasiak czy Sebastian Szałachowski. Uważany za postać legendarną, nie tylko w biało-zielonych kręgach, lubiany przez kibiców i dziennikarzy za poczucie humoru, często występuje jako ekspert w mediach.

JAKI OJCIEC, TAKI SYN

Marcin Kaczmarek ma w życiorysie kilka wspólnych punktów z ojcem. Piłkarską karierę zaczynał w MRKS-ie, a kończył w Lechii. Biało-zielonych prowadził też jako trener. Był też szkoleniowcem m.in. Pogoni Szczecin, GKS-u Bełchatów (w których występował również jako piłkarz), Olimpii Grudziądz, Wisły Płock i Widzewa Łódź. Podobnie jak "Bobo", również udziela się jako telewizyjny ekspert i komentator.

OGLĄDAJ NA ŻYWO

Rozmowa z cyklu "Mistrz i Uczeń" odbędzie się 22 października o 17:00 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna. Zaproszenia będzie można zdobyć na naszej antenie oraz na fanpage'u facebookowym Pomorze Biega i Pomaga. Transmisja na żywo ze spotkania na naszej stronie oraz na fanpage'ach facebookowych Radia Gdańsk i Pomorze Biega i Pomaga. Jeśli ktoś nie zdąży, nic straconego. Film pojawi się później w naszych mediach społecznościowych.

Partnerami akcji są Polski Koncern Naftowy Orlen i Port Gdynia.

kh/mrud