Wiadomości

wtorek,

19 października 2021

18:00

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim oraz sesja Rady Miasta Gdańska ws. oświaty [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

Za co niemiecki polityk dziękował Donaldowi Tuskowi podczas debaty w Parlamencie Europejskim? Czy premier Mateusz Morawiecki przekona europosłów, by nie traktowali Polski jako kraju drugiej kategorii? O to Piotr Kubiak zapyta "Gościa Dnia Radia Gdańsk", którym będzie Kazimierz Smoliński, pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Początek rozmowy punktualnie o 8:30.

W "Komentarzach Radia Gdańsk" podyskutujemy o wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim oraz o nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Gdańska w sprawie oświaty. O zdanie Jarosław Popek zapyta Małgorzatę Puternicką, blogerkę, publicystkę związaną z portalem Gdańsk Strefa Prestiżu i Andrzeja Ługina, prezesa Fundacji dla Gdańska i Pomorza. Pierwsze pytania kilka minut po godz. 9:00.

Morska energetyka wiatrowa w kontekście szans na polski local content. Na ten temat w programie "Ludzie i Pieniądze" porozmawiamy z Jerzym Czuczmanem, prezesem Polskiego Forum Technologii Morskich oraz Piotrem Stareńczakiem z Portalu Morskiego. Na dyskusję po 9:30 zaprasza Olga Zielińska.

W audycji "Co Za Historia" porozmawiamy o Chińskiej Republice Ludowej i o Republice Chińskiej, częściej zwanej Tajwanem. Skupimy się na historycznych korzeniach tych dwóch państw, czyli dwóch rewolucjach - tej z 1911 roku i z 1949 roku. Gospodarzem programu będzie Wojciech Suleciński. Początek spotkania kilka minut po 11:00.

O 14:30 w wiadomościach regionalnych sprawdzimy sytuację w Słupsku i okolicach.

Powoli kończy się piąty sezon rejsów w ramach programu Polska Morska Niepodległa. Z szansy na przeżycie żeglarskiej przygody na wodach Zatoki Gdańskiej skorzystało ponad 300 społeczników z całej Polski. O inicjatywie Fundacji Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego opowiemy parę minut po 18:00 w "Magazynie Morskim". Zaprasza Sebastian Kwiatkowski.
 

pb

_