Wiadomości
(Fot. wikimedia commons)

sobota,

16 października 2021

08:30

Teatralna podróż w czasie. W niedzielę w Muzeum II Wojny Światowej wystawiony zostanie spektakl "Westerplatte"

W niedzielę o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się spektakl z piosenkami. Udział w nim weźmie młodzież z muzealnej grupy teatralnej.

Jak wyjaśniają przedstawiciele muzeum, "Westerplatte" to podróż w czasie, podróż w zaświaty i podróż w głąb siebie. Jego bohaterowie za pomocą wehikułu czasu przenoszą się do Wolnego Miasta Gdańska z 1939 roku. Doświadczają tam atmosfery narastających napięć społeczno-politycznych, które stopniowo przeradzają się w nienawiść, podsycaną propagandą nazistowską. Młodzież oraz widownia zaobserwują tragiczne konsekwencje konkretnych decyzji.

Historie poszczególnych bohaterów, które przedstawione są w spektaklu, wydają się być na pozór ze sobą niepowiązane. Są oni ukazywani w różnych miejscach, sytuacjach i relacjach. Ostatecznie jednak, jak zapowiada muzeum, wszystko złoży się na spójny obraz. Młodzi aktorzy wykonają przejmujące i refleksyjne utwory autorstwa Jakuba Kornackiego, do których muzykę stworzył Adam Szewczyk.

 

ua