Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

czwartek,

14 października 2021

09:45

Nastolatkowie zniszczyli karetkę w Chojnicach. Ambulans wyłączony z użytku na dwa miesiące, dla sprawców nawet pięć lat więzienia

Trzech nastolatków zdewastowało najnowszą karetkę szpitala w Chojnicach. 16, 17 i 18-latek skakali po masce i dachu. Straty wstępnie wyceniono na prawie 40 tysięcy złotych. 
Ambulans może być wyłączony z użytku nawet przez dwa miesiące. - Do zajścia doszło w sobotę, gdy załoga karetki udzielała pomocy pacjentce w Gutowcu koło Czerska. Sprawcy już usłyszeli zarzuty - mówi młodszy aspirant Justyna Przytarska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z czerskiego komisariatu policji. Funkcjonariusze sprawdzali zdobyte informacje, rozmawiali z osobami, które mogą mieć wiedzę o tym zdarzeniu.

SAMI SIĘ ZGŁOSILI

- Informacja o tym, że policjanci szukają sprawców, trafiła do lokalnych mediów, policjanci weryfikowali wszystkie informacje, które do nich spływały. Podejrzani wiedząc, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu, sami stawili się do jednostki policji. Dwaj mieszkańcy gminy Czersk i Chojnice usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. 16-latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym – mówi policjantka

Karetka kosztowała 150 tysięcy złotych i trafiła do chojnickiego szpitala trzy miesiące temu. 17 i 18 latkowi grozi pięć lat więzienia, a 16-latkowi poprawczak.
 
Grzegorz Armatowski/mrud