Wiadomości
(Fot. Facebook/Starogardzkie Centrum Kultury)

wtorek,

12 października 2021

14:30

Wernisaż wystawy w Starogardzkim Centrum Kultury, oszukana tczewianka i poszukiwania rodzin zastępczych [WIADOMOŚĆI REGIONALNE]

Wernisaż wystawy: "Postać w sztuce zapisana..." w piątek, 15 października, w Starogardzkim Centrum Kultury. Prezentowane będą wybrane dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku.
- Pokazujemy nie tylko malarstwo, ale i grafikę, rzeźbę, tkaninę, asamblage, plakat i kostium teatralny, a także kolaż fotograficzny. Jest to to przekrój całego XX wieku, chcemy pokazać w jaki sposób sztuka oddziaływała na postrzeganie człowieka – opowiada Adam Haras z Galerii A.

Wystawa dla publiczności będzie dostępna od niedzieli. Pozostanie w Starogardzkim Centrum Kultury do grudnia.

Mieszkanka Tczewa straciła pięć tysięcy złotych, bo fałszywy konsultant bankowy namówił ją do zainstalowania aplikacji mobilnej. Oprogramowanie dało mu dostęp do jej telefonu. W ten sposób wyczyścił konto i ukradł dane osobowe. Niestety udało mu się także zaciągnąć kredyt.

- Mam do spłacenia 17 tysięcy złotych – powiedziała nam Karolina Kąkolewska. Pani Karolina choruje na nowotwór, ma problem z samodzielnym spłaceniem zaciągniętego kredytu. Policja informuje, że sprawa jest w toku, ale bank oczekuje spłacania należności.

Oszuści podszywają się pod bank, dzwonią nawet z tego samego numeru. Znają już nasze dane i informują o tym, że ktoś chciał nam się włamać na konto. Pod wpływem emocji instalujemy aplikację – czego pod żadnym pozorem NIE WOLNO robić, bo da ona dostęp złodziejowi do naszego telefonu i danych.

Pani Karolinie można pomóc wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę >>>TUTAJ.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie szuka rodzin zastępczych. Potrzeby są cały czas bardzo duże.

- Można zgłosić się do nas do Powiatowego Centrum przy ulicy Wojska Polskiego 6. Chętnie wyjaśnimy wszystkie niuanse i porozmawiamy o planach. To duże wyzwanie, ale to także wielka radość, móc zobaczyć uśmiech dziecka i usłyszeć, że jest mu dobrze - mówi dyrektor PCPR, Katarzyna Wróbel.

Pod koniec września w powiecie tczewskim działało 149 rodzin zastępczych, w których przebywało 237 dzieci. Dane kontaktowe do tczewskiego PCPR można znaleźć na >>>STRONIE.

 
Filip Jędruch/ua