Wiadomości
No Limits - próba przed jubileuszową galą (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

czwartek,

07 października 2021

20:55

No Limits uświetni jubileuszową galę. Historia zatacza koło - zespół po latach wystąpi w Radiu Gdańsk, w którym nagrywał pierwsze piosenki

Grupa No Limits nagrywała pierwsze utwory w Radiu Gdańsk. 8 października zespół ponownie wystąpi w tym miejscu, w składzie sprzed lat wzbogaconym o młodą saksofonistkę.

Członkowie No Limits znają się ze średniej szkoły muzycznej przy ulicy Partyzantów w gdańskim Wrzeszczu, do której uczęszczali: Maciej Łyszkiewicz, Artur Jurek, Robert Dobrucki, Marcin Iszora, Anna Bakun, Anna Męczyńska, Maciej Pohl, Tomasz Dunajski i Tomasz Bonarowski. Podczas przerw grali polskie i zagraniczne przeboje, od "Hit the Road Jack!" Raya Charlesa przez "Białą flagę" Republiki po "Smalltown Boy" Bronski Beat. Później grupa występowała w różnych konfiguracjach personalnych. Jeśli chodzi o instrumenty, młodzi muzycy wykorzystywali wibrafon, kontrabas, pianino - co było "pod ręką".


Ważną częścią życia członków zespołu było kino - odwiedzali zarówno "Falę" na Grabówku, jak i "Atlantic", "Goplanę" czy "Warszawę" w centrum Gdyni. - Zdarzały się dni, że oglądaliśmy dwa, trzy seanse "Dawno temu w Ameryce" czy "Cotton Club" jeden za drugim - wspomina Maciej Łyszkiewicz.

 

Z kolei wieczorami młodzi muzycy oglądali w telewizji cykle filmów Woody'ego Allena i Romana Polańskiego, ale też klasyki kina z Marylin Monroe, "Do widzenia, do jutra", "Pociąg" czy "Salto". - W tych wszystkich filmach muzyka odgrywała ważną rolę i tak samo ważną rolę odegrała w naszym życiu. Dlatego nasza pierwsza płyta jako No Limits, której reedycja pojawiła się na polskim rynku w 2020 roku, nosi tytuł "No Movie Soundtrack", czyli 'ścieżka do nieistniejącego filmu' - podkreśla Maciej Łyszkiewicz.

POWRÓT DO RADIA GDAŃSK

8 października tego roku historia zatoczy koło - zespół zagra w Radiu Gdańsk, miejscu, w którym nagrywał pierwsze piosenki, w składzie z pierwszej płyty. Słuchacze usłyszą największe przeboje No Limits, między innymi "Primary", "On the River" i "Summer Love". Pojawi się również utwór premierowy, zapowiadający nową płytę grupy. Z dawnym składem zespołu po raz pierwszy wystąpi młoda, zdolna saksofonistka Patrycja Tempska.

W galerii poniżej prezentujemy archiwalne zdjęcia oraz aktualny skład zespołu (ostatnie dwie fotografie):No Limits 2021 tworzą: Anna Męczyńska (wokal), Maciej Łyszkiewicz (fortepian, chórki), Maciej Bogusławski (perkusja), Grzegorz Żmijewski (gitara basowa), Robert Dobrucki (saksofon, tenor), Patrycja Tempska (saksofon altowy), Sławek Rodriguez Porębski (instrumenty perkusyjne) i Sławek Czarnata (gitara).

WIZYTA W STUDIU RADIA GDAŃSK

Dokładnie połowa zespołu No Limits pojawiła się w studiu Radia Gdańsk na kilka godzin przed koncertem. Opowiedzieli o tym, czego możemy spodziewać się w piątkowy wieczór, ale była też okazja do powspominania.
 

DSC 4976

(fot. Radio Gdańsk/Michał Rudnicki)


- Część z nas chodziła do szkoły muzycznej na Partyzantów, a druga część udzielała się w ramach Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Moje poznanie z Anią było dosyć intrygujące i nietypowe. Mieliśmy sytuację awaryjną. Wokalistka, która muzykowała z nami na samym początku, wyszła, trzaskając drzwiami. W poniedziałek okazuje się, że nie mamy wokalistki, a w sobotę gramy koncert. I wtedy właśnie objawiła się Ania - wspominał Maciej Łyszkiewicz.

- Dzisiaj wykonamy większość rzeczy z naszej pierwszej płyty "No Movie Soundtrack". Na początku pandemii pojawiła się jej reedycja. Nie zabraknie na pewno największych hitów, jak "Primary" czy "Summer Love". Po raz pierwszy zagramy też piosenkę z nowej płyty - zdradziła Anna Męczyńska.
 

DSC 4981

(fot. Radio Gdańsk/Michał Rudnicki)


- Granie z No Limits było dla mnie początkowo wyzwaniem. Wcześniej poruszałem się w bardziej radykalnych dźwiękach. Ta muzyka urzekła mnie tym, że była tak inna od tego, co wówczas się grało. Wszystko było tutaj stylowe, dopracowane i melodyjne. Miała także tę nutkę latino, która mnie bardzo pociąga. Szybko się odnalazłem w tym zespole i tak już zostało - tłumaczył Sławek Rodriguez Porębski.

- Będziemy dzisiaj szaleć - posumował Maciej Bogusławski.

Posłuchaj całej rozmowy z No Limits:


MarWer/pb/mrud


Zobacz Galerię