Wiadomości
(fot. archiwum prywatne)

czwartek,

30 września 2021

07:45

Udało się spełnić marzenie 15-letniego Pawła z Zespołem Downa. Dzięki hojnemu wsparciu chłopiec będzie miał rower [POMORZE BIEGA I POMAGA]

32. zbiórka w ramach akcji "Pomorze Biega i Pomaga" dobiegła końca. Przyłączyliśmy się do spełnienia marzenia 15-letniego Pawła i zbieraliśmy na rower trójkołowy oraz sprzęt do alternatywnej komunikacji, których łączny koszt wynosi 13 648 złotych. Dzięki życzliwości i hojnemu wsparciu wielu ludzi udało się zebrać 13 710,99 zł.

- Uśmiech Pawła zakrywa historię, którą przeżył. Sprawia, że dziś mimo choroby, jest jednym z najszczęśliwszych nastolatków. To świetny chłopak, który swoim łobuzerskim uśmiechem zdobył już niejedno serce. Oprócz niewątpliwego uroku osobistego Paweł ma również Zespół Downa. To on sprawia, że spełnienie niektórych marzeń jest trudniejsze, ale nie nie do pokonania - napisali rodzice chłopca, dla którego rozpoczęliśmy właśnie zbiórkę.

RODZINA ZASTĘPCZA

15-letni Paweł jest w rodzinie zastępczej państwa Ptach. Mama, pani Ania przyznaje, że chłopiec podbił ich serca i 11 lat temu stał się członkiem ich rodziny. Po prostu! Od tego czasu zrobił ogromne postępy i wyrósł na nastolatka.  Jak mówi pani Ania, "to tutaj poczynił niewiarygodne postępy, a przede wszystkim stał się szczęśliwym młodym człowiekiem! Zawalczył o siebie, a z naszą pomocą ta walka okazała się zwycięska. Nie oznacza to jednak jej końca".

 

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z RODZICAMI PAWŁA:

 

 

 

pbip-pawel

(fot. archiwum prywatne)

 

ROWER NAJWIĘKSZYM MARZENIEM

Paweł od pewnego czasu marzy, by jeździć na rowerze. Choroba powoduje, że do jazdy potrzebuje specjalnego sprzętu, jakim jest rower trójkołowy. Dla niego to świetna zabawa i możliwość spędzenia czasu razem z braćmi, ale przede wszystkim to rehabilitacja. Aby pokonać dłuższy dystans lub podjechać pod górę, Paweł potrzebuje wspomagania elektrycznego.

Oprócz roweru potrzebny jest także sprzęt, który ma służyć do komunikacji alternatywnej. Dzięki niemu Paweł będzie miał dostęp do plansz komunikacyjnych czy materiałów edukacyjnych: nakładek, kart pracy, planów dnia, plansz zadaniowych z możliwością ich wydruku i wykorzystania bezpośrednio przy użyciu komputera.

- Profesjonalny sprzęt kosztuje naprawdę sporo. Robimy, co możemy, by uśmiech Pawła nigdy nie zniknął - pisze mama chłopca. W tym przypadku rodzina musiała jednak prosić o pomoc. - Koszt roweru rehabilitacyjnego, a także sprzętu ułatwiającego komunikację jest dla nas zbyt duży, dlatego prosimy o pomoc! Wierzymy, że z Wami już niedługo spełnimy marzenie Pawła! - apelowała.

zbiorka pomorze biega1

 (fot. archiwum prywatne)

 

POMORZE BIEGA I POMAGA PAWŁOWI

Marzenia Pawła można było pomóc spełnić, wpłacając dowolną kwotę na konto zbiórki lub zakupić gadżety cegiełki: koszulki, saszetki i książki. Dostępne produkty znajdziecie na naszej stronie www.pomorzebiegaipomaga.pl w zakładce SKLEP. Wpłaty dla Pawła można było dokonać poprzez link do zbiórki: www.siepomaga.pl/pomorzebiegaipomaga

To już 32 zbiórka w ramach naszej akcji. Do tej pory zebraliśmy prawie 400 tysięcy złotych na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem na naszą pomoc czekał 15-letni Paweł.

Partnerzy akcji Pomorze Biega i Pomaga: Polski Koncern Naftowy Orlen, Port Gdynia. 

 

 

zbiorka pomorze biega2

(fot. Radio Gdańsk)


Katarzyna Hirsz/mm