Wiadomości
(fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

23 września 2021

08:22

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Pomorzu. Powieje w całym regionie

Mieszkańcy województwa pomorskiego w czwartkowe popołudnie i piątkowy poranek powinni spodziewać się silnych podmuchów wiatru. W północnej części regionu jego prędkość może dochodzić nawet do 100 km/h. 
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla obszaru województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Część terenu Pomorza objęto alertem pierwszego, a część - drugiego stopnia. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w Słupsku oraz powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim. Na tym terenie prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, południowo-zachodniego i zachodniego, skręcającego wieczorem na północno-zachodni. Alert obowiązuje od godz. 16:00 w czwartek do godz. 14:00 w piątek.

Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz powiatów: gdańskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego, tczewskiego, kościerskiego, kartuskiego, bytowskiego, człuchowskiego i chojnickiego. Tam wystąpić może wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, wiejący z kierunków zachodnich. Alert obowiązuje od godz. 17:00 w czwartek do godz. 10:00 w piątek.

mrud