Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

czwartek,

23 września 2021

07:32

Człuchów zainwestował w remont podwórek. Teraz miasto proponuje warsztaty, które pomogą zadbać o ich wygląd

Jak dbać o porządek na podwórku? Jak utrzymywać rośliny? Jak zaaranżować otoczenie własnej kamienicy? Bezpłatne kursy kształcące mieszkańców w tym zakresie, urządziło miasto Człuchów. Wszystko w ramach programu rewitalizacji śródmieścia.

W remont podwórek komunalnych człuchowski magistrat zainwestował w tym roku ponad milion złotych. Teraz trzeba sprawić, aby ktoś o te podwórka zadbał. Najlepiej jeżeli będą to mieszkańcy – uważa Magdalena Borowiec - Wieczorek, dyrektor słupskiego oddziału Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, będąca także koordynatorką szkoleń.

- To był jeden z celów rewitalizacji, żeby nie tylko zmienić te architekturę, która jest na tych podwórkach, ale żeby mieszkańcy wzięli też odpowiedzialność za te podwórka. Żeby umieli dbać o rośliny, żeby chcieli i żeby zobaczyli, że z drobnych materiałów, które bardzo często zalegają w naszych garażach, można zrobić coś dla lokalnej społeczności. Chodzi o takie elementy małej architektury jak doniczki, ławeczki, pergole – dodaje instruktorka.

Pierwsze szkolenia już się odbyły. Od czwartku ruszają zajęcia praktyczne w terenie. Potrwają one do soboty i będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Instruktorów będzie można spotkać przy kamienicach na ulicy Szczecińskiej, Traugutta i Sobieskiego.

 
Dariusz Kępa