Wiadomości
(Fot. Pixabay.com/janeb13)

wtorek,

21 września 2021

14:30

Cykl szkoleń dla młodych mam w Morzeszczynie, medal za zasługi dla Tczewa i konferencja kulturalna [WIADOMOŚCI REGIONALNE]

Cykl szkoleń dla młodych mam, które chcą się rozwijać zawodowo, odbędzie się w Morzeszczynie w powiecie tczewskim. Stowarzyszenie DRABKA dołączyło do drugiej edycji programu "Skrzydła dla Mamy". Zajęcia rozpoczną się w październiku.

- Przygotowaliśmy cykl szkoleń oraz warsztatów marketingowych i specjalistycznych. Mamy zaplanowane m.in. zajęcia z dietetykiem czy florystką. W czasie zajęć panie będą mogły wzmocnić się i zdobyć nowe umiejętności - mówi prezes stowarzyszenia, Damian Domański. - Na zgłoszenia czekamy do 30 września, poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej biblioteki w Morzeszczynie - dodaje.


Uczestniczki warsztatów otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych kompetencji oraz wraz z prowadzącymi przygotują profesjonalne CV. Projekt jest dofinansowany przez Fundację BGK. Harmonogram cyklu szkoleń "Misja aktywna mama" można zleźć ---> TUTAJ. 


Do końca września można zgłaszać kandydatów do nagrody za znaczące zasługi dla Tczewa. Medal "Pro Domo Tsoviensi" przyznaje Rada Miejska, m.in. za działalność naukową, społeczną, kulturalną czy sportową. Wyróżnienie mogą otrzymać także osoby spoza Tczewa.

Wnioski z uzasadnieniem mogą zgłaszać instytucje, organizacje, zakłady pracy lub grupy składające się z co najmniej trzydziestu mieszkańców. Wyróżnienie zostanie wręczone podczas o obchodów Dnia Tczewa, 30 stycznia. Do tej pory medal "Pro Domo Trsoviensi” otrzymały 43 osoby. 


Jeszcze przez trzy dni można rejestrować się na I Tczewską Konferencję Działaczy Kultury. Wydarzenie ma kilka celów.


- Przede wszystkim chodzi nam o integrację ludzi kultury z Tczewa. Bardzo ważne jest wypracowanie nowych modeli współpracy wszystkich interesariuszy. Chodzi nam o przedstawicieli miasta i gminy, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz samych twórców - mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Żeby wziąć udział w konferencji należy do 24 września wysłać zgłoszenie w formie e-mailowej. Adres, pod który można wysyłać zgłoszenia, to: ckis@ckis.tczew.pl. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie CKIS ---> TUTAJ. 


 W piątek, 24 września, w Starogardzie Gdańskim odbędzie się czwarta konferencja "Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem". Wydarzenie organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Zaplanowano udział ogólnopolskich ekspertów.


- W tym roku szczególną uwagę chcemy zwrócić na sytuację dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej i tego, co wokół niego się dzieje. Jak powinna wyglądać praca z rodziną biologiczną, a jak z rodziną zastępczą? Kiedy należy podejmować interwencje prawne? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi - mówi Aurelia Jankowska, koordynatorka starogardzkiego Centrum Pomocy Dzieciom.

 W konferencji można wziąć udział online. informacji można szukać na stronie edukacja.fdds.pl w zakładce "szkolenia i konferencje", a następnie w podkategorii "konferencje lokalne". Bezpośredni link znajduje się ---> TUTAJ.


Hanna Brzezińska/Filip Jędruch/raf