Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay.com/sanuas)

środa,

22 września 2021

08:27

Problemy, dorobek i dobre praktyki jednostek kultury w naszym województwie. Przed nami konferencja “Etnopomorze”

Na Pomorzu działa wiele instytucji i jednostek, zajmujących się propagowaniem kultury i wspierających środowiska twórcze. Czym się zajmują, jakim mogą się poszczycić dorobkiem, z jakimi problemami zmagają się na co dzień i jak wspierają lokalnych twórców? Czy Pomorze jest zróżnicowane kulturowo? Co sprzyja rozwojowi twórczemu w regionie? Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć organizatorzy i uczestnicy konferencji "Etnopomorze".

 Konferencja zostanie zwołana z inicjatywy Fundacji "Wiem i Umiem" we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczyć w niej będą m.in. socjologowie, animatorzy kultury i samorządowcy. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane problemy, dorobek i dobre praktyki jednostek kultury na terenie województwa pomorskiego, w tym sposoby wspierania lokalnych twórców i pomysły na tworzenie dobrego klimatu dla rozwijania kultury i środowisk twórczych.

WARTO SIĘ ZAPISAĆ ONLINE

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim w środę, 22 września, o godzinie 10:00 i zostanie przeprowadzona online. Na konferencję można zapisać się poprzez wypełnienie formularza, który dostępny jest ---> TUTAJ.

Zapisy na konferencję nie są obowiązkowe, ale warto to zrobić, gdyż umożliwią organizatorom przesłanie uczestnikom materiałów konferencyjnych (w tym certyfikatu w formie PDF). Konferencja będzie transmitowana na kanale YouTube ---> TUTAJ.

AMBASADORKI KULTURY POMORZA

Warto dodać, że Fundacja "Wiem i Umiem" w ramach swojej działalności na rzecz pomorskiej kultury przeprowadziła plebiscyt pod nazwą "Ambasadorki Kultury Pomorza". Kandydatkami do tego są lokalne artystki, zamieszkujące pomorskie wsie i miasta do 50 tys. mieszkańców. Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki tego plebiscytu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.etnopomorze.pl.


raf