Wiadomości

wtorek,

13 maja 2014

14:24

Prawdziwe "burgery na kółkach". Surfburger odwiedził Radio Gdańsk [VIDEO]

Foodtruck Surfburgera był jednym z pierwszych tego typu pojazdów na Pomorzu. Właściciele na początku chcieli podbić Półwysep Helski, ale jak sami przyznają, ceny dla młodych przedsiębiorców były zaporowe. Spróbowali więc w Trójmieście - jak się okazało, to była dobra decyzja.

Jak powiedzieli reporterowi Radia Gdańsk właściciele foodtrucka, działalność w Trójmieście była wielką niewiadomą  - Przenieśliśmy się na Morenę. Chcieliśmy zobaczyć, jak to wyjdzie. Wrzuciliśmy do internetu filmik, który nazywał się "Fala Tejstu". Spotkał się on z bardzo dużym odzewem. Pierwszego dnia przyszło ponad sto osób, powiedział Wojtek Kamiński.Burger powstaje około dwunastu minut, klient musi uzbroić się w cierpliwość, ale jak mówią właściciele warto czekać. - Wszystkie burgery składają się ze świeżo mielonej wołowiny, do tego mamy różne dodatki. Mamy burgery na ostro, z różnymi paprykami, mamy burgera hawajskiego ze świeżym grillowanym ananasem. Od konkurencji wyróżniają nas dodatki, sosy. Z tego co wiem, jako jedyni używamy norweskiego brązowego sera, który zazwyczaj używany jest do naleśników. A my wrzucamy go do burgerów i jest szał, powiedział Łukasz Wingert.
surfburger 9surfburger 19
Samochód, którym ekipa Surfburgera jeździ po Pomorzu używany jest od roku. Jak powiedział Łukasz Wingert, auto jest starsze od niektórych pracowników. - Samochód przeżył już wiele, łącznie z orkanem Ksawerym, który wyrwał nam drzwi od lodówki, mówi Łukasz.
surfburger 26
Dzięki za wizytę!


Zobacz Galerię