Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

piątek,

17 września 2021

15:15

Grupa Orlen będzie nadal wspierała rozwój sportu na Pomorzu. Daniel Obajtek: biznes ma społeczną odpowiedzialność, to szalenie ważne

Grupa Orlen przez co najmniej kilka następnych lat będzie wspierała rozwój sportu na Pomorzu. Taką deklarację złożył Daniel Obajtek. Prezes koncernu wizytował w piątek siedzibę klubu Energa 77 Racing, którego spółka jest sponsorem. – Ta współpraca będzie się jeszcze zdecydowanie bardziej rozwijała – zapewnił Daniel Obajtek podczas spotkania z Piotrem Tarnackim, liderem teamu.

W maju Grupa Energa, sponsor tytularny teamu 77 Racing, przedłużyła umowę o współpracy z drużyną. Kontrakt obowiązuje do 2022 roku. Teraz Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, zapowiedział dalszą współpracę.

– Angażujemy się w takie projekty i w żadnym wypadku nie "zejdziemy" z finansowania sportu. Będziemy to robić jeszcze mocniej. Im silniejsza grupa, tym większe środki będą się uwalniały do sponsorowania. Współpraca jest wyśmienita, widać zaangażowanie młodzieży. Nikt nie przychodzi tu z obowiązku, młodzież chce inwestować w siebie – mówił Daniel Obajtek podczas spotkania z Piotrem Tarnackim, liderem i założycielem teamu.

2021 09 17-004

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

"OTRZYMALIŚMY MNÓSTWO DOBRA I UŚMIECHU"

Dziewięciokrotny mistrz świata w klasie mikro w tym roku zorganizował Młodzieżową Akademię Żeglarską. Szkoli młodych ludzi, być może swoich następców. – Cieszę się, że mogę realizować ten projekt i przekazać wiedzę swoją, ale też całego teamu. Nie jestem tutaj przecież sam. Cały zespół tworzy jedność, taką super rodzinę. Możemy to organizować również dzięki tej współpracy – tłumaczył Piotr Tarnacki.

W zajęciach uczestniczyły między innymi dzieci z domów dziecka. – To było fascynujące doświadczenie, na pewno będziemy je kontynuować. Otrzymaliśmy od tych dzieci mnóstwo dobra i uśmiechu, to jest bezcenne. Na zakończenie pierwszego turnusu przyszedł do mnie chłopczyk i powiedział: "Panie Piotrku, będzie mi pana brakowało, będę tęsknił!". Uściskał mnie i to było największe podziękowanie – dodał założyciel teamu 77 Racing.

2021 09 17-008

 

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

"BIZNES MA ODPOWIEDZIALNOŚĆ"

Grupa Orlen na Pomorzu wspiera także między innymi Lechię Gdańsk i młodych hokeistów GKS Stoczniowiec. – Bardzo ważne jest wspieranie i wzmacnianie sportu, ale także zadania społeczne. Kiedy Grupa Orlen podjęła decyzję o akwizycji Grupy Energa, twierdziliśmy, że na pewno nie wpłynie to na sponsorowanie sportu na Pomorzu. Będziemy angażować się w zadania, szczególnie sportowe. Będziemy działać w wypełnianiu swoich obowiązków, bo tak duży biznes ma również społeczną odpowiedzialność. To jest szalenie ważne – tłumaczył Daniel Obajtek.

– Umowę mamy podpisaną do 2022 roku, ale patrzymy na sport długoterminowo. To jest kwestia długofalowego rozwoju, ta współpraca będzie się jeszcze zdecydowanie bardziej rozwijała. Myślę, że młodych ludzi będzie tu coraz więcej. Oby to miejsce coraz bardziej tętniło życiem, a my będziemy starali się w to coraz bardziej angażować – zakończył prezes Grupy Orlen.

2021 09 17-010

 (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

 
tko/MarWer

Zobacz Galerię