Wiadomości
Narkotyki były schowane m.in. w plastikowym pudełku i apteczce (Fot. Pomorska Policja)

środa,

15 września 2021

15:45

Pies Edek pomógł zabezpieczyć dwa kilogramy narkotyków. Właściciel nielegalnych substancji usłyszał już zarzuty

Funkcjonariusze z Wejherowa zatrzymali 20-latka, który w mieszkaniu i garażu trzymał dwa2 kilogramy amfetaminy. W policyjnych działaniach brali udział funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni z psem Edkiem, który jest przeszkolony do wykrywania narkotyków.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus, do zatrzymania 20-latka podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków doszło w poniedziałek.

- Podczas przeszukania domu i posesji część narkotyków policjanci znaleźli przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni, wpieranych przez psa o imieniu Edek szkolonego do wykrywania narkotyków - dodała.

Mężczyzna ukrył amfetaminę w lodówce i w garażu, gdzie narkotyki były schowane w plastikowym pudełku i apteczce. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 2 kg amfetaminy i niewielką ilość marihuany.

NAWET 10 LAT ZA KRATKAMI

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w areszcie, został przesłuchany oraz usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W środę został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

O ewentualnym tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. 


PAP/pb