Wiadomości
(Fot. Pixabay)

środa,

15 września 2021

19:41

Podejrzanie wysokie premie i dodatki w kwidzyńskim MOPS. Nieprawidłowościami zajmują się radni i prokuratura

Na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji Rady Miejskiej Kwidzyna zajęto się sprawą nieprawidłowości finansowych, do jakich przez lata dochodziło w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Nowa kierownik ośrodka Izabela Meller zmieniła już regulamin wynagradzania, który m.in. zahamował bezzasadne przyznawanie nagród i dodatków specjalnych, co zarzuca się byłej kierowniczce MOPS.

PONAD 1,5 MLN ZŁOTYCH NA NAGRODY

- W latach 2018-2020 na nagrody i dodatki specjalne przeznaczono w MOPS ponad 1,5 mln zł, przy średnim zatrudnieniu 70 pracowników. Warto też podkreślić, że w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2018, z tytułu nagród i dodatków specjalnych wypłacono czterokrotnie więcej pieniędzy - mówi Justyna Kozłowska, radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Te kolosalne kwoty porównam jeszcze z rokiem 2017, gdy fundusz nagród stanowił kwotę niespełna 118 tysięcy zł, by po trzech latach wzrosnąć do blisko 424 tysięcy zł - dodaje radna.

Sprawą nieprawidłowości finansowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej obok władz miasta i radnych zajmuje się także kwidzyńska prokuratura.
 

Witold Chrzanowski/ua