Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. cbsp.policja.pl)

wtorek,

14 września 2021

10:00

Na terenie prywatnej posesji w pobliżu Kościerzyny ujawniono ogromną ilość narkotyków. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane

Ogromną ilość, bo aż 300 kilogramów narkotyków, ujawnili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w miejscowości niedaleko Kościerzyny. Mundurowi zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty i trafiły już do aresztu.

Informacje na ten temat zebrał nasz reporter. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policjanci z CBŚP mieli uzasadnione podejrzenia, że w małej miejscowości pod Kościerzyną, na terenie prywatnej posesji, ukryte są narkotyki. Weszli więc na wskazany teren i dokładnie go przeszukali.


NAWET 15 LAT WIĘZIENIA

Podejrzenia potwierdziły się. W hali garażowej mundurowi znaleźli 300 kilogramów marihuany. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 10 milionów złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 35 lat. Prokurator przedstawił im zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd zdecydował, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Regionalna w Gdańsku potwierdzają, że prowadzą śledztwo w tej sprawie. Nie chcą jednak mówić o szczegółach. Sprawa jest rozwojowa

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 15 lat więzienia.


Grzegorz Armatowski/raf