Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

poniedziałek,

13 września 2021

16:22

Mobilny Punkt Szczepień przy największych gdańskich szkołach. W poniedziałek autobus odwiedził Ujeścisko

Mobilny Punkty Szczepień odwiedza od poniedziałku największe gdańskie szkoły. Najpierw pojawił się przy szkole przy ulicy Wielkopolskiej, gdzie zaszczepiło się około stu osób. Następnie zaparkował przed podstawówką nr 12 przy ulicy Człuchowskiej na Ujeścisku. Dzieci w wieku od 12 do 17 roku życia dostają dwudawkową szczepionkę przeciw COVID-19, a dorośli - jednodawkową.

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje.

Warunki skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień:

- dzieci urodzone w 2009 roku muszą w dniu szczepienia mieć ukończony 12. rok życia
- młodzież w wieku 15-18 lat musi okazać zgodę rodzica/opiekuna na przeprowadzenie szczepienia (zgoda ta znajduje się na końcu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego)
- dzieci w wieku 12-15 lat muszą przedstawić upoważnienie rodzica/opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę
- należy stawić się z uzupełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.

 

20210913 135333

(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)


Objazdowy Punktu Szczepień organizowany jest w ramach Narodowego Programu Szczepień.
 


Grzegorz Armatowski/ua