Wiadomości
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała (Fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

12 września 2021

13:36

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała o Unii Europejskiej: "Jest instrumentem do realizowania narodowego interesu Polski"

- Unia Europejska jest instrumentem do realizowania narodowego interesu Polski - powiedział w niedzielę 12 września wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Podkreślił, że wypowiedź posła PiS Marka Suskiego krytyczna wobec Wspólnoty nie jest oficjalnym stanowiskiem jego partii.

Wiceminister podczas dyskusji w niedzielnym w programie Radia ZET, zaznaczył, że Polska nie zamierza występować z UE. Powiedział, że członkostwo w niej jest jak najbardziej opłacalne, "co nie znaczy, że mamy zamykać oczy na złe strony".


NA STRAŻY EUROPEJSKICH WARTOŚCI

Horała podkreślił, że rząd PiS stoi na straży europejskich wartości, takich jak traktaty europejskie, zasada solidarności między państwami czy poszanowania suwerenności. "Unia Europejska jest instrumentem do realizowania narodowego interesu Polski" - powiedział.

Wiceminister odniósł się też do słów posła Marka Suskiego, który mówiąc o członkostwie w UE użył określenia "okupacja brukselska". "Unia Europejska to nie jest Kościół, to nie jest Bóg, którego nie można obrazić. To nie jest oficjalne stanowisko naszej partii. To jest opinia pana Suskiego" - powiedział. Dodał, że z tą wypowiedzą PiS się nie zgadza.


PAP/raf