Wiadomości
W trosce o bezpieczeństwo widzów liczba dostępnych miejsc została ograniczona do 75% (Fot. Muzeum II Wojny Światowej)

piątek,

03 września 2021

20:15

Kino Muzeum II Wojny Światowej wraca po wakacyjnej przerwie. W repertuarze m.in. "Mistrz", "Kraj" i "Zupa Nic"

3 września Kino Muzeum II Wojny Światowej otwiera się dla widzów po wakacyjnej przerwie. Na wielbicieli dziesiątej muzy czekają przejmujące produkcje polskie, spora dawka komedii oraz głęboko zapadające w pamięć kino europejskie.

Kino Muzeum, funkcjonujące od końca 2017 roku, znajduje się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest to kameralna sala, w której zobaczyć można filmy o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. Na ekranie pojawiają się najciekawsze i najważniejsze dzieła kinematografii polskiej i zagranicznej.

- Po wakacyjnej przerwie na gości Kina Muzeum, zwłaszcza zainteresowanych polską kinematografią, czekać będzie prawdziwa uczta. Pasjonatom historii i nie tylko polecamy film "Mistrz" w reż. Macieja Barczewskiego, inspirowany biografią legendarnego boksera z Auschwitz - Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego. Jest to opowieść o harcie ducha i nadziei pozwalającej na przetrwanie w realiach tragedii wojny. Fanów czarnych komedii zapraszamy na przewrotny film "Kraj" w reż. Macieja Ślesickiego. Jest to pełna humoru i zaskakująca wielowątkowa opowieść, idealna na jesienny wieczór - wymienia Joanna Dobrowolska-Janiec, koordynator Kina Muzeum.

- Uśmiech na ustach z pewnością pozostanie także po obejrzeniu komedii "Zupa nic" w reż. Kingi Dębskiej, z doborową obsadą polskich aktorów m.in. Adama Woronowicza i Kingi Preis. Nie można przejść także obojętnie wobec filmu "Aida", w którym reżyserka Jasmila Žbanić z kobiecej perspektywy opowiada o jednej z najczarniejszych kart współczesnej historii, jaką była masakra w Srebrenicy. Kino niezwykle przejmujące i zapadające głęboko w pamięć, docenione na festiwalu w Wenecji oraz nominowane do Oskara - podkreśla Joanna Dobrowolska-Janiec.

ROZRYWKA I BEZPIECZEŃSTWO

Kino Muzeum prezentuje zarówno klasyki, kino przedwojenne, historyczne i wojenne, jak również ambitne produkcje współczesne. Nawiązując do tradycji kin studyjnych, oprócz regularnych projekcji Kino Muzeum organizuje również przeglądy i spotkania z twórcami.

- W trosce o bezpieczeństwo widzów liczba dostępnych miejsc została ograniczona do 75%, wdrożone zostały także rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Sanepid środki bezpieczeństwa. Przychodząc do Kina Muzeum należy pamiętać o zaopatrzeniu się w maseczkę ochronną i zachowywaniu zalecanego dystansu, tak by cieszyć się dobrym kinem w komfortowych warunkach - dodaje Joanna Dobrowolska-Janiec.

BILETY I REPERTUAR

Bilety można nabyć w kasie Muzeum II Wojny Światowej, jak i za pośrednictwem strony internetowej.

Szczegółowe informacje o repertuarze oraz zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w Kinie Muzeum dostępne -->TUTAJ.

 

 oprac.pb