Wiadomości
(Fot. wrotatczewa.pl)

wtorek,

24 sierpnia 2021

14:30

Tczewskie letnie targowisko, dofinansowanie dla przedszkoli w Gniewie i Dni Starogardu Gdańskiego [WIADOMOŚCI REGIONALNE]

Jeszcze do środy, 25 sierpnia, wszyscy chętni wystawcy mogą zgłaszać swój udział w tczewskim letnim targowisku. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i osoby dorosłe nieprowadzące działalności gospodarczej.
- Pojawi się około 100 wystawców ze starociami, biżuterią, książkami i wyrobami rękodzielniczymi. Żeby impreza była udana, nie może zabraknąć występów artystycznych i atrakcji dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w wydarzeniu, ma taką szansę do środy - podkreśla Małgorzata Kruk z Fabryki Sztuk.

Pchlitarg.tczew.pl – na tej stronie można zapoznać się z regulaminem i za jej pośrednictwem wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Letnie Targowisko w Tczewie odbędzie się w niedzielę, na Skwerze Doktora Schefflera i w okolicznych uliczkach, w godzinach od 10 do 17.

650 tysięcy złotych dla przedszkolaków w Gminie Gniew. Projekt, dofinansowany z funduszy unijnych, ma zapewnić nowe miejsca i wyposażenie w placówkach.

- Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie rozszerzenie oferty zajęć w przedszkolu o zajęcia z robotyki, karate i zajęcia taneczno-muzyczne. Do ich realizacji zostaną zakupione między innymi monitory interaktywne, keyboardy i roboty - mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu.

Z projektu sfinansowana zostanie także budowa przy przedszkolu podjazdu dla wózków.

Fani kociewskich potraw mogą sięgnąć po wirtualną książkę kucharską. Na stronie kuchnia.kociewie.eu znajdziemy różnorodne przepisy oraz felietony.

- Znaleźć można tam różnorodne potrawy z naszego terenu kociewskiego, słone i słodkie, ciasta i ciasteczka, torty. Są tam także felietony ludzi z Kociewia, aktualności. Strona jest jeszcze świeża, nie ma tam wielu informacji, ale piszemy też o ciekawych miejscach - mówi Krystyna Gierszewska ze Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet.

Strona powstała jako część projektu pod nazwą "Kociewski Festiwal Kulinarny - Pełna Grapa".

W piątek, 27 sierpnia, rozpoczną się obchody Dni Starogardu Gdańskiego. W programie nie zabraknie propozycji Starogardzkiego Centrum Kultury.

- Przygotowaliśmy kilka wydarzeń dla mieszkańców, zaczynamy 27 sierpnia. Na letniej scenie SCK impreza pod hasłem O!Pole Dźwięków. Wystąpią o 16:00 pianistka Jennifer Schroeder, od 17:00 występy muzycznych finalistów IV edycji konkursu "Utalentowani", a o 18:00 koncert zespołu "Jazzted" - mówi Łukasz Rocławski.

Na sobotę zaplanowano promocję kulturalnych działań edukacyjnych, a na niedzielę spektakl teatralny. Szczegóły dotyczące Dni Starogardu można znaleźć >>>TUTAJ


Filip Jędruch/ua