Wiadomości
(Fot. Gdynia.pl)

środa,

18 sierpnia 2021

22:05

Irlandzki step na Placu Kaszubskim. Gdynia Rodzinna zaprasza na zakończenie letniego cyklu

Ostatnia szansa dla rodzin, które nie brały jeszcze udziału w animacjach na placu Kaszubskim. Spotkanie w czwartek, 19 sierpnia, będzie zakończeniem cyklu spotkań, którym towarzyszyły tańce z całego świata. Uczestnicy tegorocznej edycji bawili się w rytmie kaczuszek, macareny, kankana czy krakowiaka. W ostatnim dniu osoby obecne na Placu Kaszubskim, odbędą podróż do Irlandii i poznają bliżej irlandzki step.

Organizatorem wydarzenia jest Gdynia Rodzinna. Spotkaniom towarzyszą różne atrakcje. Ich stałym punktem jest malowanie kredą, skakanie przez linę oraz zabawa balonami z wodą. Imprezę swoją obecnością uatrakcyjniają partnerzy z różnych instytucji i organizacji.

19 sierpnia będzie można podziwiać między innymi pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu grupy z ISTA School Poland. W trakcie spotkania, ratownicy z OSP Ratownictwo Wodne Gdynia będą zwiększać świadomość dzieci na temat udzielania pierwszej pomocy, w tym korzystania z AED. Natomiast dużo pozytywnej energii zapewni fundacja "Przytulny Domek", która zaprosi do wspólnej zabawy przy tworzeniu i kolorowaniu torebek na ramię.

Organizatorzy zapewniają, że całe wydarzenie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Ograniczenia nie mają jednak zakłócać rodzinnej atmosfery.

 

Baner plac kaszubski

 


Spotkanie odbędzie się 19 sierpnia w godz. 17:00-19:30 na Placu Kaszubskim w Gdyni. 


Łukasz Piaskowski