Wiadomości

wtorek,

03 sierpnia 2021

19:35

Walka z dezinformacją w mediach, reparacje dla Polski oraz rozmowa o Powstaniu Warszawskim [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Po 8:30 Jarosław Popek porozmawia z nią o ustawie medialnej. Zastanowimy się też, czy jesteśmy w stanie walczyć z dezinformacją w mediach społecznościowych.

"Wracanie do tematu reparacji nie powinno mieć miejsca. Sprawę należy zamknąć". Co te słowa kandydata na przyszłego kanclerza oznaczają dla wzajemnych relacji pomiędzy Polską a Niemcami? W "Komentarzach Radia Gdańsk" wrócimy także do sprawy białoruskiej sportsmenki i zachowaniu międzynarodowej opinii wobec agresji służb. Przyjrzymy się również nowemu sondażowi w sprawie podwyżek dla polityków. Parę minut po godzinie 9:00 gośćmi Andrzeja Urbańskiego będą Lech Makowiecki, felietonista, kompozytor i scenarzysta oraz Jan Hlebowicz, publicysta i historyk.

Jednym z tematów kolejnej audycji będzie terminal instalacyjny dla offshore. Jest uchwała, która sprawi, że ruszy inwestycja w gdyńskim porcie. Co więc z polskimi innowacjami na Bałtyku? Dlaczego są potrzebne i jakie z tego wartości dodane? Na te pytania odpowiedzą prof. Marek Grzybowski, prezes Polskiego Klastra Morskiego i Maciej Krzesiński, dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia. Na program "Ludzie i Pieniądze" o 9:30 zaprasza Iwona Wysocka.

W audycji "Co Za Historia" rozmówcą Wojciecha Sulecińskiego będzie dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Parę minut po 11:00 porozmawiamy na temat zrywu polskiej stolicy w 1944 roku i sporów wokół niego.

O 14:30 w wiadomościach regionalnych sprawdzimy, co dzieje się w Słupsku i okolicach. 


pb

_