Wiadomości
Dodatkową atrakcją jest Holi Święto Kolorów, czyli wysyp kolorowych proszków (fot. Marta Włodarczyk)

niedziela,

01 sierpnia 2021

20:15

Warsztaty i kolorowe pokazy. Zakończył się festiwal latawców w Sopocie

W ramach obchodów 120-lecia miasta, w Sopocie odbywało się specjalne, trwające trzy dni wydarzenie. zorganizowano m.in. Festiwal Latawców. 

- Dzisiaj w niespełna godzinę zbudowaliśmy 120 latawców na 120-lecie miasta, a więc jest pełen sukces - podsumowuje Józef Kamiński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Teraz masa dzieci czeka na to, aby zbudować takie prostsze, papierowe latawce. Każdy kto do nas się zgłosi, będzie mógł je puszczać w oczekiwaniu na pokaz finałowy. Postaramy się zrobić taką niespodziankę, aby jeden z latawców pokazowych wzniósł do góry 2 kilogramy cukierków dla dzieci, które następnie zostaną rozrzucone. 


PLAŻOWICZE CHĘTNIE OZDABIALI LATAWCE

Jak mówi Anna Milarska z fundacji "Strefa Mocy", na latawcach można było zobaczyć kolorowe rysunki. Dzieci chętnie angażowały się w ich tworzenie.

- Latawce rozeszły się w rekordowym czasie, było bardzo dużo chętnych. Wszystkie zostały złożone oraz pięknie pokolorowane, a teraz szybują nad sopockim niebem. Pojawiały się różne rysunki: koty, serduszka, nawet rakieta w gwiezdnym otoczeniu planet. W przypadku dorosłych natomiast pamiątki, czyli Sopot, data, imię. Myślę, że to też sposób na to, aby zapamiętać tę chwilę - przyznaje Anna Milarska z fundacji "Strefa Mocy".


TWORZENIE LATAWCÓW

Podczas wydarzenia każdy chętny mógł zaangażować się w budowę latawców.

- Najfajniej było wczoraj wieczorem - opowiada tworzący latawce Bolesław Jóźwiak. - Latały bowiem do bardzo późna, przez półtorej godziny po zakończeniu festiwalu. Nikt nie przypuszczał, że będzie takie zainteresowanie.


Jak tłumaczy, te warsztatowe powstają w niespełna 10 minut. Z kolei te bardziej zaawansowane zajmują kilka dni pracy. Potrzebne są wówczas sprzęt, materiały oraz odpowiednie narzędzia.


TURYŚCI I MIESZKAŃCY ZADOWOLENI

- Myślę, że to jest fajna atrakcja dla dzieci. Można przyjechać z bliskim, poznać się, pobawić z innymi - mówi turysta z Wrocławia. 

- Cieszą nas takie eventy. Jestem tutaj z dzieckiem i super się bawimy - dodaje mieszkaniec Sopotu. 


Organizatorem wydarzenia były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury.

Marta Włodarczyk/tm