Wiadomości
fot. Magdalena Śliżewska / gdynia.pl

niedziela,

01 sierpnia 2021

13:27

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus w Gdyni. "Jesteście zabójcami"

Atak przeciwników szczepień na "szczepibus", na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Nikomu nic się nie stało. Grupa kilkunastu osób otoczyła pojazd i wykrzykiwała: "Jesteście dziećmi doktora Mengele" oraz "jesteście zabójcami".

W szczepibusie byly prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Policja była wcześniej poproszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego o asystowanie przy punktach szczepień, dlatego funkcjonariusze byli obecni przy pracy medyków do końca dnia.

Jak powiedziała naszemu reporterowi Małgorzata Pisarewicz ze spółki "Szpitale Pomorskie", akcja szczepień trwa od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz doszło do takiej sytuacji.

WNIOSKI DO SĄDU O UKARANIE

- Zgromadzenie było nielegalne, więc wobec uczestników skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie - poinformował komisarz Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji.

"SZCZEPIBUS” ODWIEDZA DZIELNICE

Gdyński "szczepibus" odwiedza różne dzielnice miasta. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer. Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

 


Grzegorz Armatowski/puch