Wiadomości
(Fot. Sopot.pl)

piątek,

30 lipca 2021

19:05

Nauka puszczania latawców, wspólne ozdabianie i podświetlany pokaz. Sopot zaprasza na Festiwal Latawców z okazji 120-lecia miasta

Sopot zaprasza na trzydniowe wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Fundacje Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury. Będzie to Festiwal Latawców oraz IX Sopot Beach Rugby. Na uczestników czekają m.in. atrakcje w postaci ozdabiania i nauki puszczania latawców.


Wydarzenie w Sopocie organizowane jest z okazji 120-lecia miasta. Warsztaty budowy latawców oraz ich pokazy odbędą się w piątek i niedzielę, natomiast gra w rugby oraz specjalny nocny pokaz podświetlanych latawców będzie miał miejsce w sobotę.

ROZRYWKA DLA WSZYSTKICH

Festiwal Latawców będzie połączony z międzynarodowym turniejem IX Sopot Beach Rugby. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano trzy turnieje: w godz. 10.00-13.00 zagrają drużyny kobiet i amatorów (łącznie 16 drużyn) od godz.14.00 turniej mężczyzn na 16 drużyn.

Zaproszone zostały drużyny międzynarodowe. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Z okazji 120 - lecia Sopotu, budowane będą latawce w tej samej liczbie.

- Staraliśmy się łączyć dwie pasje w jednym, a więc rugby na plaży, czyli sport siłowy i trudny, ale jednocześnie uczący pokory oraz pasję drugą, która łączy się z latawcami, a więc wolnością. Dodatkową atrakcją w niedzielę: 1 sierpnia będzie "Holi Święto Kolorów". Co czterdzieści pięć minut będą wyrzuty. Staramy się dążyć do tego, żeby niebo nad naszym molem za sprawą latawców było kolorowe, a z kolei na plaży każdy, kto będzie miał chęć może też przybrać różnego rodzaju barwy - mówi Józef Kamiński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie

FORMA PLASTYCZNA

Dzieci podczas warsztatów wykonują rysunki, które mają być umieszczone na latawcach. Będzie można zobaczyć na nich m.in. namalowane postacie z bajek oraz emotikony.

- Proponujemy różne latawce do wspólnego tworzenia i kolorowania. Uważamy, że jest to taki powrót dorosłych do dzieciństwa, a dzieciom pokazujemy, że można stworzyć coś samemu. Ten wspólny wysiłek, który dzieci i rodzice wkładają w to, żeby taki latawiec powstał, na pewno jest wart tego, żeby zobaczyć piękną kolorową plamę na niebie - mówi Anna Milarska z Fundacji "Strefa Mocy"

UCZESTNICY ZADOWOLENI

Mieszkańcy Trójmiasta, jak i osoby przyjezdne, nie kryją zadowolenia z organizacji wydarzenia. Twierdzą, że atrakcje są świetną inicjatywą, a rysowanie sprawia im radość.

- Dowiedzieliśmy się, że jest taki fantastyczny Festiwal Latawców w Sopocie i przyjechaliśmy to zobaczyć. Okazuje się, że są tu bardzo fajne warsztaty dla starszych i młodszych - mówi uczestniczka warsztatów.

- Przyjechaliśmy z Radomia z dziećmi, akurat dzisiaj pogoda jest odpowiednia, typowo latawcowa. Więc ten pomysł jest dla nas bardzo dobry, dobrze trafiony. Dzieci się ładnie bawią - dodaje mieszkaniec Radomia.

Na wszystkich chętnych, atrakcje czekają na sopockiej plaży przy molo, wejściu nr 23. Wydarzenie jest bezpłatne.

 

Marta Włodarczyk