Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

piątek,

30 lipca 2021

17:57

"Przeniesienie rzeczywistości w mury szpitalne". W UCK zorganizowano Beauty Day dla najmłodszych pacjentów i ich mam

To był krótki czas powrotu do normalności. Skorzystały mamy i ich chore pociechy. W Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku odbył się w piątek Beauty Day.

W wydzielonych salach kliniki i na korytarzu fryzjerki stylizowały włosy, a kosmetyczki robiły hennę, regulowały brwi i masowały dłonie. Dzieci uczestniczyły w pokazie baniek i warsztatach z użyciem kolorowego piasku.

– Takie działania mają moc terapeutyczną. To jest czas, w którym zapominamy, że jesteśmy w szpitalu. Jesteśmy w innym miejscu: w salonie kosmetycznym, u wizażystki czy w miejscu, gdzie możemy stworzyć własną biżuterię – mówi Patrycja Koszewska, wychowawczyni na oddziale hematologii dziecięcej UCK z SP nr 90.

CHWILA NORMALNOŚCI 

Mamy, które na co dzień spędzają czas z chorymi pociechami, na moment mogły się oderwać od szpitalnego łóżka i oddać zabiegom pielęgnacyjnym. – To trochę jak przeniesienie w mury szpitalne rzeczywistości, której doświadczaliśmy jeszcze przed chorobą – czyli mama idzie do kosmetyczki w czasie, kiedy dzieci się bawią. W domu przecież też tak się zdarza. Skorzystałam z usług fryzjerki - mam warkocze, byłam też u kosmetyczki na hennie i masażu dłoni. Bardzo fajna akcja – mówi pani Anita, jedna z mam.

Akcję Beauty Day w klinice zorganizowała Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. Zakończył ją pokaz taneczny Pozytywka w wykonaniu grupy Just Dance.

KLINIKA PO REMONCIE

Kilka tygodni temu Klinika Pediatrii Hematologii i Onkologii UCK została otwarta po remoncie, dzięki którym poprawiły się warunki leczenia i przebywania małych pacjentów i ich rodziców.

 

Aleksandra Nietopiel