Wiadomości
Nz. pierwszy etap prac: frezowanie, układanie warstw nawierzchni (fot. mat. pras. ZDiZ Sopot oraz MTM S.A)

piątek,

30 lipca 2021

17:22

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na Alei Niepodległości w Sopocie

W piątek zaczął się drugi etap remontu fragmentu Alei Niepodległości, na 400 metrowym odcinku, od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W najbliższy weekend drogowcy zajmą się jezdnią (oboma pasami) w kierunku do Gdyni. Zmodernizowanych zostanie w sumie około 6 tys. metrów kwadratowych jezdni (oba kierunki, 4 pasy jezdni).

Drugi etap prac zaczął się o godzinie 17.30. Wykonawca planuje zakończyć je w poniedziałek około godziny 6 rano. Prace będą odbywały się również nocą.W tym etapie prace obejmą oba pasy w kierunku do Gdyni.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Zmieniona zostanie organizacja ruchu: ruch w obie strony odbywać się będzie po jednej nitce na drodze prowadzącej do Gdańska. Utrzymane zostanie przejście dla pieszych w okolicach ul. 23 Marca. Autobusy i trolejbusy, również autobus nocny N1, nie będą się zatrzymywały na przystanku „Goyki 01". Przystanek na czas remontu będzie zawieszony.

ZAKRES PRAC

Wykonawcy będą frezowali 2 warstwy starej nawierzchni, aby następnie położyć na niej warstwy: wyrównawczą oraz ścieralną, połączone siatką wzmacniającą, która zapobiega powstawaniu spękań nawierzchni. W ramach prac drogowych, w formie pętli indukcyjnej, odtworzone zostaną czujniki sterujące sygnalizacją świetlną.

MALOWANIE OZNAKOWAŃ

Ostatnim etapem prac będzie wykonanie oznakowań poziomych: linii rozgraniczających kierunki jazdy, pasy jazdy w danym kierunku oraz przejścia dla pieszych. Docelowe oznakowanie zostanie umieszczone po 2 tygodniach od zakończenia prac, czyli po „odparowaniu asfaltu". Jak wyjaśnia Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie, zbyt pośpieszne malowanie oznakowań mogłoby spowodować przebarwienia, czyli zażółcenia oznakowania, wpłynęłoby to również na jego trwałość.

DOFINANSOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Budżetu Państwa, rezerwy subwencji ogólnej Ministra Finansów w roku 2021, w kwocie 380 885,00 zł., drugie tyle dokłada Gmina Miasta Sopotu. Całość prac (oba kierunki, w sumie 4 pasy) zamknie się w kwocie 845 848,74 zł.  

W przyszły weekend (6-8.08.2021) remontowany będzie kolejny odcinek Alei Niepodległości, na wysokości ze skrzyżowaniem z ul. Gen. J. Wybickiego w kierunku do Gdańska.


oprac. Puch