Wiadomości
Na razie strażnicy miejscy otrzymali do dyspozycji trzy hulajnogi (Fot. UM Starogard Gdański)

sobota,

31 lipca 2021

07:35

Na interwencje pojadą na elektrycznych hulajnogach. Strażnicy miejscy ze Starogardu Gdańskiego otrzymali nowe służbowe pojazdy

Już nie tylko na rowerze czy samochodem. Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim będzie teraz podczas interwencji i patrolowania okolicy korzystać z elektrycznych hulajnóg. Na razie strażnicy otrzymali trzy takie służbowe pojazdy, zakup został sfinansowany z budżetu gminy. Hulajnogi kosztowały niespełna 7,5 tysiąca złotych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele starogardzkich władz, hulajnogi mają być receptą na problemy z szybkim przemieszczaniem się po mieście.


NA DWÓCH KÓŁKACH KORKI IM NIESTRASZNE

– W przypadku, gdy samochód służbowy Straży Miejskiej stoi w korku, a zdarzenie nie pozwala na użycie go jako pojazdu uprzywilejowanego, e-hulajnoga okaże się pojazdem bardzo pomocnym, ponieważ daje możliwości poruszania się zarówno po jezdni, po drodze dla rowerów, jak również po chodniku – tłumaczy rzecznik Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Leszek Żołądowski.


DODATKOWE SZKOLENIA Z KONTROLI RUCHU DROGOWEGO

Aby być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi ruchu drogowego (w tym także przepisów dotyczących hulajnóg), strażnicy przeszli w czerwcu szkolenie uzupełniające z zakresu kontroli ruchu drogowego. Przeprowadził je wykładowca Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych w Gdańsku.


raf