Wiadomości
(Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl)

środa,

28 lipca 2021

07:31

Drobne przedmioty na sprzedaż lub do wymiany. W środę na gdańskim Chełmie zagości pchli targ

Jeśli mamy w domu niepotrzebne rzeczy, nie warto je wyrzucać. Lepiej jest je sprzedać lub wymienić. Idealną okazją ku temu może być pchli targ, który odbędzie się w środę, 28 lipca na zrewitalizowanym skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego w Gdańsku Chełmie.

Wydarzenie ma odbyć się w godzinach od 17:00 do 19:00. Przyjść może każdy, ale szczególnie zaproszeni są mieszkańcy Chełmu. Jedyne, co należy zabrać ze sobą na imprezę, to niepotrzebne nam już drobne przedmioty i rzeczy w dobrym stanie. Z pewnością pojawi się wiele osób, które zechcą je kupić lub wymienić. Pchli Targ odbędzie się na skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego.

Każdy, kto chce wystawić swoje przedmioty na targu, musi przygotować swoje stanowisko samodzielnie Sprzedać, oddać lub wymienić można różne przedmioty - od niepotrzebnych zabawek, poprzez książki i naczynia, aż do drobnych sprzętów domowych. Targ to też okazja do tego, by zaprezentować wykonane samodzielnie dzieła artystyczne, takie jak ceramika, czy obrazy. Miłośnicy roślin mogą natomiast przynieść swoje sadzonki, by wymienić je na inne.

ZAJĘCIA DLA DZIECI

Na imprezie nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. W programie animacyjnym zaplanowano m.in. gry sportowe, układanki oraz zabawę bańkami mydlanymi. Rodzice mogą wykorzystać ten czas na wspólne rozmowy. Jednym z celów wydarzenia jest bowiem integracja i aktywizacja społeczna.

Wcześniej podobne dzielnicowe pchle targi odbyły się na początku lipca na Kokoszkach i na Siedlcach. W każdym z nich uczestniczyło ponad 100 osób. Wieloletnią tradycję targów ma także Oliwa. 

 

ua