Wiadomości

wtorek,

27 lipca 2021

18:20

Szczepienia na Pomorzu, czwarta fala koronawirusa, sytuacja w KO i bałagan podczas Jarmarku św. Dominika [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie dr Piotr Kobzdej, pełnomocnik wojewody pomorskiego ds. narodowego programu szczepień. Po 8:30 Beata Gwoździewicz zapyta się go, dlaczego tyle osób nie chce się szczepić i jakie mogą być tego ewentualne powikłania? Ustalimy, co zyskujemy przyjmując szczepionkę. Sprawdzimy, w której pomorskiej gminie zaszczepiło się najmniej, a w której najwięcej mieszkańców. Spojrzymy również na nadchodzące tygodnie. W jaki sposób przygotowujemy się na kolejną falę zachorowań na koronawirusa i kiedy można się jej spodziewać? Odpowiedzi poszukamy na naszej antenie.


Andrzej Ługin, Gdańsk Strefa Prestiżu i Maciej Naskręt, Radio Gdańsk spotkają się parę minut po 9:00 w "Komentarzach Radia Gdańsk". Jarosław Popek porozmawia ze swoimi gośćmi o sytuacji w Koalicji Obywatelskiej i bałaganie podczas Jarmarku św. Dominika.


Co jest powodem tego, że polscy pracodawcy nie chcą wysyłać pracowników do pracy zdalnej? Jaki będzie los ustawy o zakazie handlu w niedziele? Czy przychodnie świadczące jedynie teleporady mają szansę funkcjonować? Między innymi o to Olga Zielińska zapyta się swoich gości o 9:30. W audycji "Ludzie i Pieniądze" porozmawiamy z Cezarym Maciołkiem, prezesem grupy Progres i Maciejem Miniszewskim z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.


Przemysław Rey z muzeum w Będominie będzie gościem Wojciecha Sulecińskiego w programie "Co Za Historia". Po 11:00 porozmawiamy o historii powstania Mazurka Dąbrowskiego i o jego karierze. Będzie tez o Wybickim i Dąbrowskim.


W "Mozaice Podróżniczej" po 14:15 przeniesiemy się do Słupska. W miejsca pełne czaru i magii. Odwiedzając je przez moment można poczuć się jak w "Ani z Zielonego Wzgórza". Jest w nich miłość, tajemnica i mnóstwo ulotnych chwil, ale także obietnicy. Słupskie kładki, w cieniu drzew, czekają na zakochanych ale i na tych, którzy czekają na tą jedyną i najprawdziwszą miłość. Ich tajemnice będzie sprawdzać Joanna Merecka-Łotysz.


Zaś o 14:30 w wiadomościach regionalnych zajrzymy do Słupska i okolic.

 

pb

_