Wiadomości
Wizualizacja projektu (fot. UM Kartuzy)

piątek,

30 lipca 2021

08:09

Kartuzy rozbudują budynek klubu sportowego przy stadionie miejskim. Wiemy, co się tam zmieni

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało środki na inwestycje w lokalną infrastrukturę sportową w ramach programu Sportowa Polska. Na Pomorzu dofinansowanych zostało 21 projektów, w tym jeden z gminy Kartuzy. Budynek klubu sportowego przy stadionie miejskim zostanie rozbudowany i posłuży jako zaplecze socjalne dla zawodników różnych sekcji sportowych.

Obecny parter zostanie przebudowany, pomieszczenia na pierwszym piętrze zaadaptowane na miejsce dla sędziów oraz biura. Remont czeka także kotłownię. Oprócz tego powstaną cztery kompleksy szatni dla zawodników (w tym prysznice), a całość zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W rozbudowanym budynku znajdą się także balkony, z których będzie można oglądać to, co się dzieje na stadionie.


POŁOWĘ BĘDZIE STANOWIĆ DOFINANSOWANIE

Koszt całej inwestycji to, szacunkowo, trzy miliony złotych. Połowę tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się pozyskać tak dużą dotację - mówi burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński i przypomina, że dzięki środkom z ministerstwa w 2017 roku wyremontowany został także stadion miejski. - Modernizacja budynku klubu będzie uzupełnieniem tego przedsięwzięcia. Bez wsparcia zadanie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu - dodaje. 


Kolejnym etapem będzie rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie całego przedsięwzięcia. Dlatego też w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie rady miejskiej, aby zabezpieczyć w budżecie potrzebne na to pieniądze.

- Po wyrażeniu zgody przez radę, będziemy mogli wybrać wykonawcę zadania, zaś roboty powinny zakończyć się do września przyszłego roku - podsumowuje burmistrz Kartuz.


SĄ EFEKTY PRACY


Warto przypomnieć, że kartuski klub GKS Cartusia wychował wielu zawodników, którzy obecnie reprezentują Kartuzy podczas najważniejszych rozgrywek, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. W rankingu sportu młodzieżowego uplasował się na trzeciej pozycji w całym województwie pomorskim.

Do klubu należą Szymon Sajnok, mistrz świata z 2018 roku w kolarstwie torowym, a w sekcji pływackiej Jakub Skierka. Obecnie obaj reprezentują Polskę podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokyo. W sekcji zapasów wyróżnia się Krzysztof Niklas, mistrz świata juniorów, a w sekcji lekkoatletycznej Krzysztof Różnicki, złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów 2021 w biegu na 800 metrów.


UM Kartuzy/tm